Uwaga kierowcy! Do końca listopada zamknięta droga powiatowa między Klikuszową a Sieniawą

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Mikes-Photography /zdjęcie ilustracyjne

Będą utrudnienia!

Uwaga kierowcy! Do końca listopada zamknięta droga powiatowa między Klikuszową a Sieniawą

2022-09-18 8:38

Od najbliższego poniedziałku (19 września) do końca listopada będzie nieprzejezdna droga powiatowa K1662 pomiędzy Klikuszową a Sieniawą. Utrudnienia są spowodowane budową nowej, dwujezdniowej Zakopianki – poinformowała GDDKiA.

"Istniejąca droga powiatowa K1662 koliduje z przebiegiem dwujezdniowej DK47 Rdzawka – Nowy Targ, przecina ją i musi być na tym odcinku wybudowana w nowym śladzie. Nowy odcinek drogi powiatowej będzie przebiegał pod wiaduktem wybudowanym w ciągu nowej DK47. Nasyp z dojazdem do wiaduktu został już wykonany z jednej strony, trzeba go jeszcze wykonać z drugiej strony i położyć nawierzchnię bitumiczną. Aby to zrobić konieczne jest zamknięcie istniejącego przebiegu drogi powiatowej" – czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji.

ZOBACZ TEŻ: Europejski Dzień Bez Samochodu. Kraków wyłączy kasowniki w komunikacji miejskiej!

Nieprzejezdna droga powiatowa K1662. Objazdy

Jak podaje PAP, droga powiatowa zostanie całkowicie zamknięta na czas budowy nowej zakopianki w tym miejscu, ponieważ nie było możliwości poprowadzenia tymczasowej drogi objazdowej z powodu ukształtowania terenu oraz bliskości granic inwestycji. W związku z tym wyznaczone zostały objazdy drogą krajową nr 47 przez Chabówkę i Rdzawkę oraz drogą wojewódzką nr 958 przez Rabę Wyżną i Czarny Dunajec. Samochody osobowe będą miały możliwość objazdu terenu budowy przez Pyzówkę. O objazdach będą informowały stosowne tablice.

W związku z utrudnieniami dla mieszkańców na czas zamknięcia drogi powiatowej K1662 pomiędzy Klikuszową a Sieniawą będą dodatkowe trzy kursy komunikacji zbiorowej, z Sieniawy do Nowego Targu przez Rdzawkę. Koszt komunikacji pokryje wykonawca budowanej dwujezdniowej DK47 Rdzawka – Nowy Targ, czyli firma Intercor.

O krok od tragedii na S3. Kierowca mazdy jechał drogą ekspresową pod prąd
Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany