Jak są otwarte sklepy w Wielką Sobotę w Krakowie? Godziny otwarcia: Żabka, Biedronka, Lidl

i

Autor: Alexas_Fotos/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Jak są otwarte sklepy w Wielką Sobotę w Krakowie? Godziny otwarcia: Żabka, Biedronka, Lidl

2022-04-16 8:19

Wielka Sobota to dla wielu mieszkańców czas na zrobienie ostatnich przedświątecznych zakupów. Wizyty w sklepie nie ma co odwlekać na później, ponieważ spóźnialskich może czekać niemiła niespodzianka. Co prawda, w Wielką Sobotę placówki wszystkich sieci handlowych będą otwarte, ale krócej! Sprawdź, do której godziny zrobisz w Wielką Sobotę zakupy w Krakowie.

Jak są otwarte sklepy w Wielką Sobotę w Krakowie? Godziny otwarcia: Żabka, Biedronka, Lidl

Wielka Sobota jest dniem handlowym. Sklepy wszystkich najpopularniejszych sieci marketów czy dyskontów będą dzisiaj (16 kwietnia) otwarte, co nie oznacza, że zakupy można odkładać na później. Spóźnialskich może czekać niemiła niespodzianka, ponieważ ustawodawca ograniczył godziny pracy placówek handlowych w przedświątecznym dniu. Taki przepis wychodzi na przeciw oczekiwaniom pracowników sieci handlowych, którzy również chcieliby mieć czas na przygotowanie świąt we własnych domach. Zgodnie z ustawą w Wielką Sobotę sklepy mogą być otwarte do godz. 14.00. Wyjątek stanowią placówki franczyzowe. One mogą pracować dłużej, o ile za ladą staną sami franczyzobiorcy lub członkowie ich najbliższej rodziny. 

Klienci nie mogą jednak liczyć na to, że większość sklepów będzie dzisiaj czynna do godz. 14.00. Punkty handlowe będą zamykane wcześniej, ze względu na konieczność wykonania innych prac, niezwiązanych z bezpośrednią obsługą kupujących. Chodzi tu na przykład o posprzątanie sklepu czy rozliczenie kasy. Poniżej lista najpopularniejszych sklepów w Krakowie, wraz z godzinami ich zamknięcia w Wielką Sobotę.

PRZECZYTAJ: Bez zgody wyburzyli jego rodzinny dom w Krakowie. Prawnicy zapowiedzieli kolejne kroki

  • Biedronka - 13.00
  • Lidl - 13.00
  • Carrefour - 13.00
  • Netto - 13.00
  • Kaufland - 13.00
  • Aldi - 13.00
  • Żabka - 14.00 (Żabka jest siecią sklepów franczyzowych, dlatego te placówki mogą pracować dłużej, o ile za ladą stanie franczyzobiorca lub członkowie jego najbliższej rodziny)

ZOBACZ: Skwer Wolnej Ukrainy w Krakowie przegłosowany. Rosyjski konsulat nie zmieni adresu

Sonda
Czy obecna drożyzna wpłynęła na twoje życie?
Jarmark wielkanocny na Rynku Głównym w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE