matura próbna 2023 matematyka

i

Autor: Kasia Zaremba/Super Express matura próbna 2023 matematyka

Matura próbna

"Dziady cz. III", "Lalka" i "Potop" na maturze próbnej z Operonem 2023 z języka polskiego. Jakie tematy wypracowań?

2022-11-22 10:40

Rusza matura próbna z Operonem. We wtorek, 22 listopada 2022, maturzyści zmierzyli się z arkuszem z języka polskiego. Uczniowie musieli się wykazać dobrą znajomością kilku lektur: "Dziadów" Adama Mickiewicza, "Lalki" Bolesława Prusa oraz "Potopu" Henryka Sienkiewicza. Jakie tematy maturalne były na tej maturze próbnej 2023?

Matura próbna z Operonem: język polski

We wtorek, 22 listopada 2022, rusza matura próbna 2023 z Operonem. Eksperci wydawnictwa przygotowali arkusze aż z 11 przedmiotów, które w pełni odzwierciedlają arkusze egzaminacyjne zgodnie z aktualnymi wymaganiami egzaminacyjnymi CKE. Na pierwszy ogień maturzyści mierzyli się z arkuszem z języka polskiego. Już przed rozpoczęciem matury próbnej z Operonem uczniowie zastanawiali się, co znajdzie się w arkuszu. Teraz wiemy już więcej, ponieważ niektórzy uczniowie skończyli już pisać próbną maturę z Operonem i dzielą się swoimi wrażeniami na Twitterze.

Przeczytaj koniecznie: Matura próbna z Operonem. Gdzie odpowiedzi i arkusze z polskiego? Zaskakująca decyzja Operonu! "Uwzględniając prośby nauczycieli..."

Matura próbna z Operonem 2023: tematy, lektury

Najwięcej pytań pojawia się oczywiście o lektury, znajomością których trzeba było się wykazać. Interesujące są także tematy wypracowań, z którymi trzeba było się zmierzyć. Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznej próbnej matury z Operonem, sprawdzona była wiedza uczniów m.in. z zakresu lektury "Nad Niemnem" oraz "Dziadów". Jakie zadania przygotowali eksperci z wydawnictwa Operon tym razem? Jak wynika z relacji maturzystów, w arkuszu tegorocznej matury próbnej z Operonem znalazły się zadania ze znajomości "Dziadów cz. III", "Potopu" oraz "Lalki". A jakie były tematy wypracowań? - Lalka - refleksja nad cierpieniem człowieka i potop coś z rządami - ujawnia jedna z maturzystek. - Pamiętam tylko drugi — różne postawy człowieka wobec trudnych doświadczeń życiowych - dodaje inna uczennica.

Matura próbna Operon: odpowiedzi i arkusze

O tym, co dokładnie było na maturze próbnej z Operonem z języka polskiego dowiemy się, gdy wydawnictwo opublikuje arkusze i odpowiedzi. Poznamy wtedy dokładną treść wszystkich zadań, a także teksty źródłowe, lektury oraz tematy wypracowań, z którymi musieli zmierzyć się maturzyści. Czy arkusze i odpowiedzi (rozwiązania, klucze odpowiedzi) z matury próbnej 2023 z Operonem zostaną udostępnione na stronie internetowej wydawnictwa OPERON - TUTAJNiestety, nie mamy dobrych wiadomości dla maturzystów, którzy szukają odpowiedzi z matury próbnej z Operonem. - Uwzględniając prośby nauczycieli i ich potrzeby zdecydowaliśmy o tym, by nie publikować arkuszy i kluczy odpowiedzi na stronie internetowej Operonu ani w innych serwisach - poinformowało "Super Express" wydawnictwo Operon.

Sonda
Matura 2023 - którego przedmiotu obawiasz się najbardziej?

Nie pamiętasz ważnych lektur? Nie szkodzi - dzięki naszym podcastom przypomnisz je sobie w kilka minut!

Posłuchaj streszczeń z opracowaniami!

Listen to "Dziady cz. III - Adam Mickiewicz - streszczenie i opracowanie lektury, bohaterowie" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają