SZPITAL

i

Autor: Beata Olejarka

Koronawirus w Polsce: Jest tak mało ujawnionych zakażeń, bo nie robimy testów!

2020-03-18 7:26

Personel medyczny z Krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego, który to został jednostką dedykowaną do leczenia pacjentów wyłącznie z koronawirusem alarmuje: Jest tak mało ujawnionych osób zakażonych COVID-19, bo robimy za mało testów! Tak, dobrze Państwo rozumiecie, mało ujawnionych zakażeń! W Krakowie robimy 32 testy na dobę!

Personel szpitala pracujący w Krakowskiem Szpitalu Uniwersyteckim zdradza nam tajniki pracy w czasie pandemii.

- Jednoimienne szpitale to farsa! - grzmi oburzony medyk.- Nasz szpital jest na liście placówek zakaźnych. Owszem w tym budynku jest 1000 łóżek i można docelowo uruchomić 100 łóżek intensywnej terapii, gdyż sam nasz OIOM ma teraz 60 miejsc, jednak działało tylko 45 łóżek, bo BRAKOWAŁO PERSONELU DO OBSŁUGI! - oburza się.

- W dodatku w szpitalu nadal leżą pacjenci, na bloku są przeprowadzane zabiegi i na intensywnej też są pacjenci i to dużo! Nie ma co z nimi zrobić. Oddział zakaźny to osobny budynek  i tam obecnie leżą inni zakażeni pacjenci. To nie  jest tak, że ten cały oddział jest pusty i czeka tylko na chorych z koronawirusem - kwituje medyk.

Przeczytaj także: Czy przyjście lata zatrzyma koronawirusa?

Personel medyczny krytykuje też przyjmowanie wszystkich z COVID-19 do szpitali. Nie wszyscy zakażeni musza trafić do szpitala uspokajają. - Około 80% pacjentów przechodzi tą chorobę bezobjawowo i nie ma sensu ich hospitalizować i marnować maseczki, kombinezony i zajmować łóżko tym, którzy mogą tej hospitalizacji potrzebować bardziej.  Lepiej jak takie osoby, które przechodzą lekko koronawirusa, zostały w domu na kwarantannie.

Dopiero, gdy poczują, że ich stan się pogarsza niech dzwonią do szpitala. Musimy walczyć z tą chorobą racjonalnie i odpowiedzialnie - apelują pracownicy.

Najważniejsza jest izolacja i kwarantanna. Nie wychodzimy z domu bez koniecznej potrzeby, a osoby chore w ogóle, starsze również. Na chwilę obecną nie mamy leku na koronawirusa. Możemy mu tylko zapobiegać, przez zahamowanie rozprzestrzeniania się. czyli jedyna metoda to zostać w domu.

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: [email protected]

Dezynfekcja przedmiotów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany