Katastrofa nuklearna w Krakowie: "Bler" robi wrażenie! [GALERIA, AUDIO]

2017-10-25 19:55

- To historia łącząca w sobie cechy horroru, kryminału, ale także opowieści superbohaterskiej - mówi Rafał Szłapa, rysownik, autor komiksu "Bler". Główny bohater przez kilka tomów przemierza ulice Krakowa i walczy ze złem.

- Cała historia zaczyna się w roku 1998, kiedy pewien sprzedawca książek wraca do Krakowa. On jeszcze nie wie, co go czeka. To jest właśnie nasz bohater, który jest przed swoją wielką przygodą. Kraków w pierwszych tomach to jest nasz Kraków, który znamy na co dzień, tyle że troszkę starszy. Natomiast gdzieś koło trzeciego tomu ta historia się rozdzieliła, ponieważ Kraków uległ zniszczeniu. Doszło do sporej katastrofy. I mamy taką alternatywną historię, w której Kraków jest odbudowywany, politycy gdybają co z tym wszystkim zrobić, natomiast przygody bohatera rozgrywają się już poza Krakowem - opowiada Rafał Szłapa. Następnym miastem, do którego dociera Bler, są Katowice.

Pomysł na "Blera" zrodził się 17 lat temu. - "Bler" jest komiksem, jaki zawsze chciałem narysować - mówi jego autor. - Jest to historia człowieka takiego jak każdy z nas, któremu nagle ktoś powiedział, że ma supermoce. Rzeczywiście jakieś umiejętności ponadnaturalne posiada, ale szczególnego szczęścia one mu nie przynoszą - dodaje.

Autor komiksu traktuje "Blera" jako odskocznię. - Jest to mój własny projekt, który sam piszę, nawet wydaję, no i oczywiście przygotowuję rysunki - mówi. 

Do tej pory ukazało się sześć albumów z przygodami Blera. W planach są następne. 

Zobacz też:

>>> Kraków z lat 90. Tak wyglądało miasto ponad 20 lat temu! [GALERIA ZDJĘĆ]

>>> Dzielnice grozy w Krakowie: Gdzie mieszkańcy boją się chodzić po zmroku? [LISTA DZIELNIC]

Z Rafałem Szłapą rozmawiał Kuba Paduch, reporter Radia ESKA: 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE