KATASTROFALNE skutki deszczu w Małopolsce! IMGW ostrzega przed podtopieniami

2020-05-31 16:04 AGO
Intensywne opady deszczu na Śląsku
Autor: PublicDomainPictures/cc0/pixabay.com KATASTROFALNE skutki deszczu w Małopolsce! IMGW ostrzega przed podtopieniami

Niepokojące konsekwencje intensywnych opadów deszczu w woj. małopolskim! Sytuacja jest na tyle poważna, że IMGW wydało komunikat, w którym informuje, że stany ostrzegawcze aż 6 rzek zostały przekroczony!

Sytuacja w Małopolsce jest bardzo trudna. Jak informuje RMF 24, straż pożarna interweniował ponad 40 razy.

- Stany ostrzegawcze były w południe przekroczone na: Wiśle w Jawiszowicach, Sękówce w Gorlicach, Białej w Grybowie, Sole w Oświęcimiu, Skawince w Radziszowie i Stryszawce w Suchej Beskidzkiej - powiedziała dziennikarzom rzecznik prasowy wojewody małopolskiego Joanna Paździo. Strażacy najczęściej są wzywani do zalanych piwnic, udrażniania przepustów i powalonych drzew.

Meteorolodzy przewidują opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, miejscami od 30 do 50 milimetrów, w górach miejscami do 70 milimetrów.

- W związku z opadami deszczu w zlewniach: Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz na mniejszych, bezpośrednich dopływach Wisły, spodziewane jest przekroczenie stanów ostrzegawczych. Punktowo w miejscu wystąpienie szczególnie intensywnych opadów, możliwe jest nawet przekroczenie stanów alarmowych rzek - informuje IMGW.

Proces lekarza Jacka H.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.