W Małopolsce ZABRAKŁO szczepionek na grypę. Koszmar pacjentów, problemy w aptekach

2020-10-06 21:38 Anita Leszaj Konsultacja: Amadeusz Calik
Jadwiga Jasińska
Autor: Piotr Lampkowski/Super Express Jadwiga Jasińska

Krakowanie chcą się szczepić, tymczasem w aptekach nie ma szczepionek na grypę. W Krakowie nie znaleźliśmy ani jednej sztuki. Podobna sytuacja jest w całej Małopolsce. Do tej pory w sprzedaży było zaledwie kilka sztuk i to jeszcze we wrześniu. Tymczasem, w niektórych aptekach tworzą się listy kolejkowe, jednak farmaceuci nie są w stanie powiedzieć kiedy szczepionki się pojawią. I czy w ogóle będą...

Nawet 400 osób na liście! Tak długa jest lista chętnych do kupienia szczepionki na grypę w aptece w Szpitalu Rydygiera. Inne apteki przestały już zapisywać, bo chętnych było zbyt wielu. A farmaceuci nie są wstanie powiedzieć, kiedy szczepionki na grypę się pojawią. I czy w ogóle będą.

- Raczej spodziewamy się kilku sztuk, na pewno nie wystarczy dla wszystkich chętnych - mówi nam pracownica apteki. Dodaje, że także w hurtowniach, nie są w stanie uzyskać informacji na temat dostępności szczepionek. Na chwile obecną, po prostu nie ma ich nigdzie. 

Darmowe szczepienia na grypę 2020 w Krakowie - gdzie i dla kogo? Kto powinien się zaszczepić?

Zapytaliśmy urzędników z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego kiedy będą szczepionki i czy wystarczy dla wszystkich zainteresowanych. Jednak przez dwa dni nie otrzymaliśmy od nich odpowiedzi. 

Lekarz orzecznik uzdrowił mojego syna