W Małopolsce ZABRAKŁO szczepionek na grypę. Koszmar pacjentów, problemy w aptekach

2020-10-06 21:38 Anita Leszaj Konsultacja: Amadeusz Calik
Jadwiga Jasińska
Autor: Piotr Lampkowski/Super Express Jadwiga Jasińska

Krakowanie chcą się szczepić, tymczasem w aptekach nie ma szczepionek na grypę. W Krakowie nie znaleźliśmy ani jednej sztuki. Podobna sytuacja jest w całej Małopolsce. Do tej pory w sprzedaży było zaledwie kilka sztuk i to jeszcze we wrześniu. Tymczasem, w niektórych aptekach tworzą się listy kolejkowe, jednak farmaceuci nie są w stanie powiedzieć kiedy szczepionki się pojawią. I czy w ogóle będą...

Nawet 400 osób na liście! Tak długa jest lista chętnych do kupienia szczepionki na grypę w aptece w Szpitalu Rydygiera. Inne apteki przestały już zapisywać, bo chętnych było zbyt wielu. A farmaceuci nie są wstanie powiedzieć, kiedy szczepionki na grypę się pojawią. I czy w ogóle będą.

- Raczej spodziewamy się kilku sztuk, na pewno nie wystarczy dla wszystkich chętnych - mówi nam pracownica apteki. Dodaje, że także w hurtowniach, nie są w stanie uzyskać informacji na temat dostępności szczepionek. Na chwile obecną, po prostu nie ma ich nigdzie. 

Darmowe szczepienia na grypę 2020 w Krakowie - gdzie i dla kogo? Kto powinien się zaszczepić?

Zapytaliśmy urzędników z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego kiedy będą szczepionki i czy wystarczy dla wszystkich zainteresowanych. Jednak przez dwa dni nie otrzymaliśmy od nich odpowiedzi. 

Lekarz orzecznik uzdrowił mojego syna
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE