Kościół w Nowym Targu wolny od koronawirusa. Proboszcz zainstalował system NASA

2020-10-06 17:56 Anita Leszaj Konsultacja: Amadeusz Calik
Kościół w Nowym targu ma system sanitarny zabijający wirusy i bakterie
Autor: Parafia pod wezwaniem Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu

Kościół w Nowym Targu przy ul. Szaflarskiej jest bezpieczny! Proboszcz zainstalował tu system sanitarny, który zabija skutecznie wirusy i bakterie, niemal w 100%. Wierni nie muszą się już obawiać zakażenia ani Covid-19 ani nawet grypą.

Nowatorski system stworzony przez NASA pracuje w parafii już od kilku dni i jak zapewnia proboszcz w kościele nie można się zarazić żadnym wirusem. 

- W tym tygodniu nasz kościół został wyposażony w system do sanityzacji powietrza i pomieszczeń oparty o technologię fotokatalizy (promieniowanie UV-C) i utleniania tlenkiem tytanu (Tio2), w wyniku którego powstaje nadtlenek wodoru (H2O2), pracujący podczas użytkowania obiektu przez ludzi oraz system do ozonowania (O3) przeznaczony do dezynfekcji pomieszczeń poza użytkowaniem obiektu przez ludzi. Zastosowane systemy skutecznie usuwają bakterie, wirusy (grypa, Covid-19), pleśnie, alergeny oraz nieprzyjemne zapachy. Neutralizują 99,9% bakterii, wirusów i grzybów. System zabezpiecza przed zakażeniami pomiędzy ludźmi - czytamy na Facebooku parafii.

System sanitaryzacji powietrza został zamontowany w systemie mechanicznej wentylacji kościoła. Opracowany został przez specjalistów z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA. Obecnie jest to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych w wyjątkowych sytuacjach. System pracuje, gdy wewnątrz nie ma wiernych.

Nieznane zdjęcia Anny Przybylskiej