Muzeum PRL

i

Autor: M.Witt-Ratowska Muzeum PRL

Żyłeś w PRL-u: Musisz pamiętać te rzeczy! Były na wagę złota [ZDJĘCIA]

2020-05-26 15:57

Czasy PRL mają zarówno swoich fanów, jak i przeciwników. Jedni wspominają je z nutką nostalgii, inni woleliby o nich na zawsze zapomnieć. Dla wielu był to jednak okres beztroskiego dzieciństwa i zabawy - zanim do Polski dotarła technologia. Były też kultowe sprzęty, które znajdowały zastosowanie w każdym polskim domu. Przejdź do galerii i wybierz się w niezwykłą podróż do czasów PRL-u!

W czasach gdy telewizory były przeważnie czarno-białe, po ulicach jeździły "maluchy", jadło się wyroby czekoladopodobne, produkty miały etykiety zastępcze, a szczytem luksusu były kryształowe wazony i wczasy w Bułgarii, życie toczyło się zupełnie inaczej. Dzieciństwo kojarzyło się przede wszystkim z akrobacjami na trzepaku, zabawą w podchody i wspólnym spędzaniem czasu na podwórku.

Były też wyjątkowe smaki, których już nie ma. Pamiętacie słodycze sprzed lat? Zobaczcie najlepsze rarytasy w tym artykule.

Czasy PRL-u były też wyjątkowe pod względem technologii, a raczej jej braku. Jak wyglądały te niezwykłe lata? Zobaczcie w naszej galerii!

QUIZ: Seks w PRL. Pamiętasz przedmioty z nim związane?

Pytanie 1 z 8
Pornografia była w PRL prze lata oficjalnie zakazana i trudno dostępna. Potajemnie rozprowadzano gazety o takiej tematyce, przywożąc je zza granicy. W slangu nazywano je tak, jak popularne czasopismo dla dzieci. Były to:
Super Raport 25 V (goście: Gawkowski, Karczyński)
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj