Pomiar alkotestem, pijany kierowca, zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: KPP Wolsztyn

Pijany szofer woził ludzi

Kierowca autobusu został przebadany alkomatem. Musiał natychmiast zakończyć kurs

2023-05-23 14:44

Rano we wtorek, 23 maja w Chrzanowie kierowca miejskiego autobusu został złapany na prowadzeniu pojazdu w stanie po użyciu alkoholu. Policja przebadała 63-latka, a alkomat pokazał wynik 0,38 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyzna musiał natychmiast zakończyć kurs. Stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Chrzanów. Pijany kierowca autobusu woził pasażerów. Stracił prawo jazdy

We wtorek, 23 maja około godz. 6.00, na ul. Szpitalnej w Chrzanowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego chrzanowskiej jednostki zatrzymali do kontroli autobus komunikacji miejskiej. 63-letni kierowca, który przewoził pasażerów, został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat dał wynik 0,38 promila. Mężczyzna musiał natychmiast przerwać kurs, ponieważ prowadząc w takim stanie łamał prawo i stwarzał zagrożenie dla pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. 63-latek stracił już prawo jazdy.

Kierowca autobusu za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu skutkuje karą aresztu, albo grzywną nie mniejszą niż 2500 zł. Obligatoryjnie kierowca traci prawo jazdy na czas od 6 miesięcy do 3 lat. 

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Pijany ukradł porsche i celowo potrącił rowerzystę
Nasi Partnerzy polecają