Kolejne przypadki koronawirusa. Rekordowy wzrost zakażeń w Małopolsce

2020-03-24 14:41 AC
 Koronawirus: Nie żyje 41-latek. Kolejni chorzy na Podkarpaciu
Autor: Pixabay

We wtorek po godzinie 14 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Największą liczbę zakażeń odnotowano w województwie małopolskim. Łączna liczba chorych wzrosła do 799 osób, dziewięć osób zmarło.

- Mamy 25 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego - poinformowało we wtorek po godzinie 14 Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Koronawirus w Małopolsce. Kim są chorzy?

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych dziesięciu osób.

Potwierdzenia dotyczą mieszkańców powiatu myślenickiego: kobiety i mężczyzny w sile wieku oraz niepełnoletniego. Badania potwierdziły zakażenie także u dwojga mieszkańców powiatu wadowickiego (kobiety i mężczyzny w sile wieku) oraz dwojga niepełnoletnich mieszkańców powiatu nowosądeckiego, a także młodej kobiety z powiatu brzeskiego. Wszyscy czują się dobrze. Będą przebywać w izolacji domowej.

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono również u kobiety w sile wieku z powiatu wadowickiego oraz mężczyzny w sile wieku z powiatu gorlickiego. Te dwie osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ich stan jest stabilny.

 Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 43 osób.

Koronawirus w Krakowie. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Super Raport - odcinek 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.