Koncertowi gwiazdora Pink Floyd grozi odwołanie?! Radni PiS z Krakowa przygotowali rezolucję

i

Autor: Beata Zawrzel/REPORTER, EASTNEWS Koncert współzałożyciela Pink Floyd Rogera Watersa w Tauron Arenie w Krakowie może zostać odwołany

Roger Waters wystąpi czy nie?

Koncert gwiazdora Pink Floyd zostanie odwołany?! Radni PiS z Krakowa przygotowali rezolucję

2022-09-21 19:33

Czy rezolucja radnych PiS z Krakowa doprowadzi do odwołania koncertu współzałożyciela Pink Floyd Rogera Watersa? Jest on zaplanowany dopiero na kwiecień przyszłego roku, ale w ostatnim czasie wokół muzyka pojawiło się wiele kontrowersji. Mają one związek z jego listem krytykującym Zachód za pomaganie Ukrainie, który miał wysłać do żony Wołodymyra Zełenskiego - Oleny.

Koncertowi gwiazdora Pink Floyd grozi odwołanie?! Radni PiS z Krakowa przygotowali rezolucję

Radni PiS z Krakowa liczą, że ich rezolucja doprowadzi do odwołania w Krakowie koncertu Rogera Watersa, współzałożyciela Pink Floyd. Przygotowali oni projekt rezolucji, w której uznają byłego frontmana legendarnej brytyjskiej grypy za persona non grata. Ma to związek z listem, jak Waters miał wysłać Ołenie Zełenskiej. Według brytyjskich mediów wybitny muzyk krytykował w nim państwa Zachodu za pomaganie Ukrainie, nazywając to "tragiczną pomyłką" i dodając, że to Stanom Zjednoczonym zależy, by wojna za naszą wschodnią granicą trwała jak najdłużej. - Ukraińcy bronią swojego kraju i przyszłości swoich dzieci. Jeśli się poddamy, Ukraina jutro przestanie istnieć. Jeśli Rosja się podda, wojna się skończy - taką odpowiedź otrzymał od pierwszej damy Ukrainy wokalista. Odwołania zaplanowanego na kwiecień 2023 r. koncertu w Tauron Arenie w Krakowie domaga się wprost Łukasz Wantuch z Klubu Radnych Przyjazny Kraków.

- Nie będę składał mojej uchwały w sprawie koncertu, gdyż przyjęcie tej rezolucji stawia sprawę jasno - nie chcemy tego koncertu ani tego pana w naszym mieście - napisał radny Krakowa na swoim profilu facebookowym.

Czytaj też: Zapadlisko na cmentarzu w Trzebini. Biegły podjął decyzję w sprawie ekshumacji

Jak informuje PAP, projekt rezolucji radnych PiS-u dotyczy nie tylko samego Watersa, ale też innych osób reprezentujących podobne poglądy. Uznają oni, że "zarówno pan Roger Waters, a także każda inna osoba, która publicznie zachwala, popiera lub w innej formie wspiera kremlowski reżim, będzie traktowana w Krakowie jako persona non grata". Do tematu krytyki koncertu gwiazdora Pink Floyd odnieśli się również przedstawiciele Tauron Areny Kraków, którzy 9 kwietnia wynajęli halę firmie Live Nation.

- Jest to organizator, z którym Arena Kraków S.A. współpracuje od lat i który organizuje występy największych światowych gwiazd. Do koncertu, który miałby się odbyć w Krakowie, zostało jeszcze wiele miesięcy. Słowa artysty dotyczące wojny w Ukrainie także w spółce Arena Kraków SA wywołały dyskusję i wiele pytań – bo przecież artysta planuje wystąpić w mieście, którego mieszkańcy i władze tak bardzo zaangażowali się w pomoc uchodźcom - czytamy w komunikacie, który cytuje PAP.

Sonda
Czy koncert Rogera Watersa w Krakowie powinien zostać odwołany?
Kraków, dworzec PKP, nie-ruchome schody potrzebują 2 milionów złotych na remont
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE