Kontrowersyjny billboard w Oświęcimiu. Prezydent miasta oskarżył PiS i premiera Morawieckiego

i

Autor: Miasto Oświęcim Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut oskarżył PiS i premiera Morawieckiego o odmowę dofinansowania budowy żłobka i przedszkola w mieście.

Spór o budowę żłobka i przedszkola

Kontrowersyjne billboardy w Oświęcimiu. Prezydent miasta oskarżył PiS i premiera Morawieckiego

2022-09-13 7:53

Spór o budowę żłobka i przedszkola w Oświęcimiu. W mieście stanęły billboardy z informacją, że "rząd PiS i Premier Morawiecki 4-krotnie odmówił dofinansowania budowy żłobka i przedszkola w Oświęcimiu". Za akcją stoi prezydent miasta Janusz Chwierut. - O dofinansowanie tego zadania z różnych programów rządowych staraliśmy się czterokrotnie. Uważam to za wielki skandal, że miasto Oświęcim nie dostało na ten projekt pieniędzy - powiedział prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

Kontrowersyjne billboardy w Oświęcimiu. Prezydent miasta oskarżył PiS i premiera

Spór o budowę żłobka i przedszkola w Oświęcimiu przybrał nową formę. W mieście stanęły billboardy oskarżające PiS i premiera Mateusza Morawieckiego o storpedowanie inwestycji, poprzez odmowę dofinansowania do samorządowego przedsięwzięcia. Utrzymany w czarno-białej szacie graficznej billboard informuje, że "rząd PiS i Premier Morawiecki 4-krotnie odmówił dofinansowania budowy żłobka i przedszkola w Oświęcimiu". Za kampanią billboardową stoi samorząd miejski w Oświęcimiu, a prezydent miasta Janusz Chwierut w wywiadzie umieszczonym na miejskiej stronie internetowej tłumaczył powody decyzji o uruchomieniu kampanii informacyjnej w formie billboardów. Złożone przez miasto Oświęcim wnioski na dofinansowanie budowy żłobka dla 96 dzieci i przedszkola dla 100 dzieci opiewały na kwotę około 12 milionów złotych.

PRZECZYTAJ: Krok dzielił 5-latka od strasznej śmierci! Był sam w środku nocy i wołał mamę

- O dofinansowanie tego zadania z różnych programów rządowych staraliśmy się czterokrotnie. Uważam to za wielki skandal, że miasto Oświęcim nie dostało na ten projekt pieniędzy. Jednak zanim odpowiem na to pytanie skupię się na ogólnych uwarunkowaniach, w których obecnie znajdują się samorządy. Następuje pełzająca centralizacja państwa, która przejawia się po pierwsze w osłabieniu roli samorządów i polega na podejmowaniu za nie decyzji przez władze centralne. Po drugie następuje proces ograniczania możliwości finansowych samorządów. Tworzone są przepisy, które zmniejszają dochody, a ewentualne ich zwiększenie następuje w wyniku odgórnych decyzji władz centralnych w postaci różnego rodzaju programów rządowych. W ostatnim czasie zwanych przez rządzących “Polskim Ładem” - przekazał prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

Kilkukrotne dachowanie na krakowskich Balicach
Sonda
Czy Oświęcim powinien otrzymać dofinansowanie do budowy żłobka i przedszkola?
Nasi Partnerzy polecają