Koronawirus. Abp Jędraszewski i kard. Dziwisz byli na mszy z zarażonym biskupem

2021-09-23 15:02
Koronawirus. Abp Jędraszewski i kard. Dziwisz byli na mszy z zarażonym biskupem
Autor: Pavol Freso/CC BY 2.0/wikipedia, Silar/CC BY-SA 4.0/wikipedia Abp Jan Babjak jest zakażony koronawirusem. W liturgii z jego udziałem uczestniczyli krakowscy hierarchowie: abp M. Jędraszewski i kard. S. Dziwisz.

Abp M. Jędraszewski i kard. S. Dziwisz uczestniczyli w liturgii, podczas której był obecny zakażony koronawirusem słowacki duchowny abp Jan Babjak. Nabożeństwo odbyło się 14 września w Preszowie, w trakcie wizyty papieża Franciszka na Słowacji. Krakowska kuria nie ujawnia, czy polscy hierarchowie przeszli testy na obecność koronawirusa po potwierdzeniu zakażenia u abp. Babjaka.

W dniach 12-15 września z wizytą apostolską na Słowacji przebywał papież Franciszek. Jednym z punktów pielgrzymki była liturgia sprawowana w mieście Preszów, w której oprócz Franciszka uczestniczyło wielu innych hierarchów katolickich. Na spotkaniu byli również obecni: abp Marek Jędraszewski, kard. Stanisław Dziwisz oraz abp Jan Babjak, greckokatolicki metropolita preszowski. U słowackiego duchownego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Abp Babjak zaraził się prawdopodobnie od innego duchownego, podczas odbywającego się kilka dni wcześniej w Budapeszcie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. W piątek (17 września) abp Babjak zaczął się skarżyć na objawy przypominające przeziębienie. Dzień później wykonał test PCR, który wskazał na zakażenie koronawirusem. 

PRZECZYTAJ: Kraków. Uczeń musiał zmienić klasę przez wadę serca. Matka oburzona

Z informacji słowackiego portalu sme.sk uzyskanych od rzecznika archidiecezji preszowskiej wynika, że abp Jan Babjak uległ zakażeniu mimo, że był zaszczepiony przeciwko COVID-19. O jego chorobie mieli zostać poinformowani wszyscy duchowni obecni na liturgii, której uczestnikiem był zarażony biskup ze Słowacji. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z rzecznikiem krakowskiej kurii archidiecezjalnej. Podczas rozmowy telefonicznej ks. Łukasz Michalczewski nie chciał zdradzić, czy abp Marek Jędraszewski i kard. Stanisław Dziwisz przeszli testy na obecność koronawirusa po ujawnieniu choroby abp. Jana Babjaka. Na pytania wysłane mailem rzecznik kurii jak na razie nie odpowiedział. Z relacji umieszczanych na stronie internetowej archidiecezji krakowskiej wynika jednak, że abp Jędraszewski nie jest objęty kwarantanną i nie ograniczył swojej duszpasterskiej działalności. Przykładowo wczoraj (22 września) metropolita poświęcił odnowiony ołtarz w kościele Niepokalanego Serca NMP w Borzęcie (gm. Myślenice). 

ZOBACZ: Małopolska. W tych gminach jest najwięcej zaszczepionych. Zdecydowany zwycięzca

Sonda
Obawiasz się czwartej fali koronawirusa?
Miejsce do przewijania niemowlaków powstało przy kościele rektoralnym salezjanów nad Wisłą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE