Koronawirus. Specjalne strefy w krakowskich autobusach i tramwajach! Co to oznacza?

2020-03-11 14:12
Koronawirus. Specjalne strefy w autobusach i tramwajach! Co to oznacza?
Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie W trosce o kierowców i podróżnych krakowskie MPK wprowadza dodatkowe środki bezpieczeństwa

W krakowskich autobusach i tramwajach pojawiły się specjalne strefy, w których nie będą mogli przebywać pasażerowie. To kolejny środek ostrożnościowy wprowadzony w związku z epidemią koronawirusa. Chodzi przede wszystkim o to, żeby ograniczyć kontakt kierowców oraz motorniczych z pozostałymi osobami przebywającymi w pojeździe.

Krakowskie MPK poinformowało dzisiaj (11 marca) na swoim profilu FB o utworzeniu w autobusach i tramwajach specjalnych stref bezpieczeństwa. W maszynach, które nie posiadają kabin został wydzielony obszar, gdzie nie będą mogli przebywać pasażerowie. 

Decyzja ma związek z trwającą epidemią koronawirusa. Chodzi o to, by ograniczyć kontakt prowadzących pojazd z pozostałymi osobami poruszającymi się komunikacja miejską.

Strefy są oznakowane w bardzo wyraźny sposób. W związku z ich powstaniem, tymczasowo zawieszono możliwość kupowania biletów u kierowcy oraz wsiadania pierwszymi drzwiami pojazdu. Krakowskie MPK informuje, że strefy będą sukcesywnie wprowadzane we wszystkim maszynach, w pierwszej kolejności pojawią się w autobusach.

Jak dotąd w Krakowie stwierdzono jeden przypadek zakażenia koronawirusem.

52284 - Koronowirus w Polsce. Puste pułki w sklepach! Czego brakuje?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE