Koronawirus w Krakowie. Czy woda z kranu jest bezpieczna?

i

Autor: AC

Koronawirus w Krakowie. Czy woda z kranu jest bezpieczna?

2020-03-19 7:25

W związku z pandemią koronawirusa, w sieci pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji, m.in. na temat bezpieczeństwa wody w kranie. Czy woda z miejskich systemów wodociągowych może przenosić koronawirusa? Wodociągi Miasta Krakowa odpowiadają i rozwiewają wszelkie wątpliwości.

Koronawirus: czy woda z kranu jest bezpieczna?

Czy woda z kranu może przenosić koronawirusa? Takie pytania zadają w sieci internauci, nie tylko z Krakowa, ale z całej Polski. Według najnowszych informacji, które przekazuje Światowa Organizacja Zdrowia - nie ma zagrożenia dla systemów wodociągowych jako formy rozprzestrzeniania koronawirusa.

Koronawirusy towarzyszą człowiekowi od wieków. Uważa się, że są odpowiedzialne za 10-20% wszystkich przeziębień i tzw. "infekcji grypowych". Charakteryzują się one niską odpornością na promieniowanie UV i środki dezynfekcyjne stosowane powszechnie w procesie uzdatniania wody.

Takie procesy jednostkowe są stosowane we wszystkich zakładach uzdatniania wody w Wodociągach Miasta Krakowa, a w szczególności wysokosprawne procesy dezynfekcji wody - przekonuje miejski magistrat.

- Woda dostarczana mieszkańcom Krakowa spełnia wszystkie wymagania jakościowe określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi oraz wymagania Dyrektywy Rady Unii Europejskiej dotyczącej jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi - jest w pełni bezpieczna dla zdrowia, a w szczególności nie zawiera żadnych patogennych mikroorganizmów - informują w komunikacie Wodociągi Miasta Krakowa.

To oznacza, że nie ma powodów do obaw i woda z kranu nie przenosi koronawirusa.

Koronawirus w Krakowie. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak dbać o dłonie w obliczu koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Gwiazdor „Gogglebox" pokazuje jak spędza czas w domu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany