Opustoszały Kraków. Tak wygląda miasto w czasach zarazy [NIEZWYKŁE ZDJĘCIA]

2020-03-18 9:55

Pandemia koronawirusa sprawiła, że ogromna część społeczeństwa pozostała w domach. Pozwoliła na to między innymi praca zdalna, zawieszenie zajęć w szkołach i na uczelniach oraz apele, by nie wychodzić w czasach zarazy. Mieszkańcy Krakowa wysłuchali próśb, a ulice miasta stały się niecodziennie puste, nawet w godzinach szczytu.

Mieszkańcy Krakowa udowodnili, że nie lekceważą zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Większość krakowian została w domach, a ulice i place, które na co dzień tętnią życiem, stały się niezwykle puste. 

Turyści zniknęli z ulic miasta, a to za sprawą zakazu wjazdu dla cudzoziemców, wprowadzonego przez rząd na 10 dni. Wstrzymane zostały wszystkie loty i kolejowe połączenia międzynarodowe. Opustoszał Rynek Główny, z którego zniknęły stoiska, kwiaciarki i dorożkarze. Kraków wygląda niczym miasto duchów. Zobaczcie niezwykłe zdjęcia w naszej galerii!

Koronawirus w Małopolsce. Rośnie liczba chorych

Obecnie w Małopolsce mamy 5 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem. Pierwszy pacjent z Małopolski, u którego potwierdzono zakażenie, przebywa w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego, zaś pozostałymi opiekuje się Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Nad ich zdrowiem czuwają doświadczeni lekarze i fachowy personel medyczny.

W dwóch przypadkach źródłem zakażenia był najpewniej pobyt we Włoszech lub kontakt z osobą, która przebywała we Włoszech. U pozostałych osób zakażenie nastąpiło najprawdopodobniej w Austrii lub we Francji.

Koronawirus w Krakowie. Czytaj najnowsze informacje:

Harcerze w Krakowie szyją maseczki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany