Koronawirus w Małopolsce. Do akcji wkroczył KRÓL JULIAN, a strażacy... [WIDEO]

2020-04-08 13:43 AC
Strażacy z OSP Skawina II (Korabniki)
Autor: OSP Skawina II (Korabniki) Strażacy z OSP Skawina II (Korabniki) tańczą "Kaczuszki"

Strażacy-ochotnicy z podkrakowskiej Skawiny wykazali się nie lada pomysłowością. W trudnym czasie społecznej izolacji zorganizowali show dla dzieci, które zmuszone są pozostać w domach. Ponadto głosem słynnego "Króla Juliana" przypominali o najważniejszych zasadach obowiązujących w czasie epidemii koronawirusa. Wszystko po to, by w przystępny sposób dotrzeć do dzieci, dla których obecna sytuacja jest niezwykle trudna.

Na nietypowy i oryginalny pomysł wpadli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skawinie-Korabnikach - informuje Radio ESKA. Postanowili oni umilić czas dzieciom, którzy ze względu na koronawirusa zmuszone są pozostać w domach. Na ulice miasta wyruszył wóz strażacki, a z megafonów można było usłyszeć kultowego... "Króla Juliana"!

- Słuchajcie człowieki. Siedzieć należy w domu, by nie zagrażać już więcej nikomu. Bo nie wiadomo, co może się stać. Pamiętaj, to ważna jest rzecz - by dobro innych na uwadze mieć. Dwa metry odstępu, by nie siać zamętu. A kiedy kichasz, nosek zatykaj - można usłyszeć w komunikacie nadawanym przez megafony.

Jak przekazuje Dariusz Martyna, naczelnik OSP Skawina II Korabniki - pomysł zrodził się z inicjatywy skawińskiego stowarzyszenia "Dzieci są ważne".

- Nasz pierwszy pomysł był taki, po rozmowie ze skawińskim Pogotowiem Ratunkowym, że będziemy puszczać komunikat mówiący głosem Króla Juliana. On był specjalnie przygotowany dla dzieci i go przeplataliśmy z oryginalnym komunikatem - mówi Martyna w rozmowie z Radiem ESKA.

Komunikat rodem z "Madagaskaru" nagrał youtuber Gradu, a zalecenia wymawiane zabawnym głosem wzbudziły uznanie i wywołały uśmiechy, nie tylko na twarzach dorosłych, ale również dzieci. Strażacy wpadli również na kolejny pomysł - podjeżdżali pod bloki, w których mieszkają dzieci i tańczyli w rytm "Kaczuszek"! Musicie zobaczyć to wideo:

Wirtualne podróżowanie: zamki Małopolski warte odwiedzenia po pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.