Koronawirus w Małopolsce. Drastyczny wzrost osób objętych kwarantanną

i

Autor: archiwum se.pl

Koronawirus w Małopolsce. Drastyczny wzrost osób objętych kwarantanną

2020-03-19 8:20

Koronawirus coraz bardziej rozprzestrzenia się także w Małopolsce. Do tej pory odnotowano sześć przypadków zakażenia, ale ostatniej doby drastycznie wzrosła liczba osób objętych kwarantanną. Jakie są najnowsze statystyki dotyczące koronawirusa w Małopolsce? Sprawdź w tym artykule!

Aktualnie w Małopolsce mamy sześć potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem. Pierwszy pacjent z Małopolski, u którego potwierdzono zakażenie, przebywa w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego, zaś pozostałymi opiekuje się Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

- W dwóch przypadkach źródłem zakażenia był najpewniej pobyt we Włoszech lub kontakt z osobą, która przebywała we Włoszech. U pozostałych osób zakażenie nastąpiło najprawdopodobniej w Austrii lub we Francji - poinformowała Joanna Paździo, rzecznik prasowa Wojewody Małopolskiego.

Koronawirus w Małopolsce: aktualna statystyka

- 6 - liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem (wzrost o 1 w ciągu doby)
- 19 - liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa (spadek o 5 w ciągu doby)
- 3850 - liczba osób objętych kwarantanną (wzrost o 3135 w ciągu doby)
- 1343 - liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym (wzrost o 580 w ciągu doby)

Koronawirus w Małopolsce: Gdzie trafiają pacjenci?

Zgodnie z poleceniem Wojewody Małopolskiego, pacjenci zarażeni wirusem SARS-CoV-2 z terenu całego województwa małopolskiego trafiają do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

- Reorganizacja Szpitala opierać się ma na działaniach służących zwiększaniu liczby łóżek na oddziale zakaźnym do liczby umożliwiającej przyjęcie pacjentów, a także na ograniczaniu działalności pozostałych oddziałów szpitala - potwierdziła Paździo.

Zgodnie z zapowiedzią Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, do szpitali jednoprofilowych trafi tysiąc sztuk kombinezonów, tysiąc maseczek i odpowiednia ilość gogli. Zabezpieczone zostanie także finansowanie tych szpitali. Oprócz dotychczasowego ryczałtu otrzymają one m.in. dodatek za gotowość w zależności od liczby łóżek i łóżek respiratorowych.

Koronawirus w Krakowie. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Koronawirus Raport
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany