Koszmar na lotnisku w Balicach. ODWOŁANE samoloty, gigantyczne opóźnienia

2020-01-17 11:50 AC
Mgła sparaliżowała lotniska
Autor: Tomasz Radzik Pogoda przeszkodziła w lądowaniu nawet samolotom z systemem ILS (radiowy system nawigacyjny wspomagający lądowanie samolotu w warunkach ograniczonej widzialności), bo widoczność była poniżej 300 metrów. W takich warunkach nie da się lądować bezpiecznie.

Gęsta mgła spowiła Kraków i okolice, paraliżując tym samym pracę międzynarodowego lotniska w Balicach. Kilka lotów zostało całkowicie odwołanych, a niemal wszystkie samoloty są mocno opóźnione. Pasażerowie zmuszeni są do koczowania na lotnisku.

Gęsta mgła spowodowała duże utrudnienia dla pasażerów wylatujących z Kraków Airport. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych oraz słabej widoczności odwołane zostały loty z Krakowa do Kutaisi, Kijowa, Warszawy i Berlina. Rano wystartował jedynie rejs do Tel Avivu, potem warunki znacząco się pogorszyły.

Rozwiąż nasz QUIZ! Czy znasz sposoby na znalezienie najtańszych połączeń lotniczych?

Rzecznik prasowy lotniska Balice potwierdza, że występują duże problemy z mgłą i smogiem. Wszystkie loty są opóźnione, przyloty są natomiast przekierowywane do Wrocławia i Katowic. Dalsze procedury należą już do poszczególnych linii lotniczych - przekazała Natalia Vince.