Koszmarny wypadek dwóch tramwajów w Krakowie. Motorniczy zakleszczony, 20 osób poszkodowanych

2022-05-18 19:26
Zderzenie tramwajów na ul. Klimeckiego w Krakowie. Policja wyjaśnia przyczynę
Autor: Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie Po zderzeniu dwóch tramwajów w Krakowie poszkodowanych zostało 20 osób.

Groźny wypadek dwóch tramwajów w Krakowie. W środę po południu dwa pojazdy zderzyły się na ul. Klimeckiego na Zabłociu. Trwa akcja ratunkowa. Motorniczy jednego z tramwajów został zakleszczony w kabinie. W sumie nawet 20 osób może być rannych.

Zderzenie dwóch tramwajów w Krakowie

Do zdarzenia doszło w środę, 18 maja, po godz.17. Na przystanku na ul. Klimeckiego zderzyły się dwa tramwaje linii 49 i 50. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20 osób zostało poszkodowanych. Na szczęście większość doznało niegroźnych obrażeń, ale są również pasażerowie mocniej ranni. Motorniczy tramwaju 49 był zakleszczony w kabinie, ale na szczęście udało się go uwolnić.

ZOBACZ TEŻ: Tragedia pod Krakowem. Młody mężczyzna utonął w żwirowisku

Część poszkodowanych osób trafiła do krakowskich szpitali, reszta została opatrzona na miejscu zdarzenia.

Akcja ratunkowa trwała przez wiele godzin. Na miejscu pracowało sześć zastępów ratownictwa medycznego, straż pożarna i policja. Był również prokurator. Torowisko było nieprzejezdne, a ruch tramwajowy w obu kierunkach był zablokowany.

Dopiero po godz. 21 rozpoczęło się usuwanie z torowiska rozbitych pojazdów.  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE