Koszmarny wypadek w Andrychowie. Sześć osób poszkodowanych, w akcji śmigłowiec LPR

i

Autor: Pixabay Koszmarny wypadek w Andrychowie. Sześć osób poszkodowanych, w akcji śmigłowiec LPR

Czołowe zderzenie dwóch aut

Koszmarny wypadek w Andrychowie. Sześć osób poszkodowanych, w akcji śmigłowiec LPR

2023-06-03 9:51

W sobotni poranek (3 czerwca) wadowicka policja podała, że w wyniku czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych w Andrychowie (pow. wadowicki) poszkodowanych zostało sześć osób. Droga jest zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy.

Potworny wypadek w Andrychowie

Do wypadku doszło około godziny 8.30 na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy i Krakowskiej w Andrychowie (pow. wadowicki). Czołowo zderzyły się tam dwa auta osobowe. Poszkodowanych zostało po trzech podróżnych z obu samochodów. „Na miejscu trwają czynności. Jeden z rannych został przetransportowany do szpitala na pokładzie śmigłowca LPR” - podali wadowiccy policjanci.

Kierowcy na objazdach

Jarosław Kowalczyk z Punktu Informacji Drogowej centrali GDDKiA podał, że droga numer 52 w rejonie, w którym doszło do wypadku, jest zablokowana. Ruch kierowany na objazd drogami lokalnymi.

Drogowiec podał, że utrudnienia mają potrwać do godziny 10.30.

Warto przypomnieć, że droga krajowa nr 52 od granicy z Czechami w Cieszynie do węzła w Głogoczowie jest jednym z najruchliwszych szlaków na południu Polski. Przebiega m.in. przez Bielsko-Białą, Kęty, Andrychów, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską.

Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?