Młoda kobieta weszła na 30-metrowy komin. Miała straszne zamiary. Ryzykowali życiem, żeby ją ratować

i

Autor: Małopolska Policja 34-latka chciała targnąć się na swoje życie. Została uratowana przez policjantów ryzykujących własnym życiem.

Szok

Młoda kobieta weszła na 30-metrowy komin. Miała straszne zamiary. Ryzykowali życiem, żeby ją ratować

2023-06-02 14:05

Policjanci z komendy w Nowym Targu ryzykowali własnym życiem, żeby uratować znajdującą się w kryzysie 34-letnią kobietę. Wspięła się ona na wysoki komin i groziła samobójstwem. Na szczęście nie doszło do dramatu. Funkcjonariuszom udało się ściągnąć desperatkę w bezpieczne miejsce, zanim zrealizowała straszny zamiar skoku z wysokości 30 metrów.

Młoda kobieta weszła na 30-metrowy komin i chciała skoczyć. Ryzykowali życiem, żeby ją uratować

Tylko krok dzielił od śmierci 34-letnią mieszkankę Nowego Targu. Znajdująca się w kryzysie kobieta weszła na 30-metrowy komin i groziła, że podejmie próbę targnięcia się na własne życie. O sprawie jej bliscy zaalarmowali policję. Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny natychmiast nawiązał kontakt telefoniczny z 34-latką. Kobieta nie chciała jednak rozmawiać i rozłączyła się. Nie odbierała już kolejnych połączeń. Dla policjantów z nowotarskiej komendy ogłoszono alarm i rozpoczęto poszukiwania kobiety. W trakcie akcji policjantka z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu nawiązała z poszukiwaną kobietą kontakt telefoniczny. 34-latka słysząc głos policjantki powiedziała, że znajduje się w sytuacji kryzysowej i chce odebrać sobie życie. Podała też nazwę miejscowości, w której się znajdowała. Wysłani tam funkcjonariusze ryzykując własnym życiem wspięli się po drabinie i ściągnęli kobietę w bezpieczne miejsce. Następnie 34-latka została przekazana pod opiekę zespołu medycznego.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys bądź masz myśli samobójcze, zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • Strona internetowa pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy depresja to problem, z którym walczy się w Polsce w odpowiedni sposób?
"Zacznij od Bacha" Zbigniewa Wodeckiego wybrzmiało na Rynku Głównym w Krakowie. Startuje Wodecki Twist Festiwal