Kraków: Członkowie egipsko-polskiego gangu oskarżeni! Odpowiedzą m.in. za handel narkotykami

2021-04-12 7:29
Egipt, piramida, sfinks
Autor: archiwum se.pl

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Prokuratura Krajowa skierowała do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko 11 osobom, w tym 6 członkom egipsko-polskiego gangu. Osoby te odpowiedzą m.in. za handel narkotykami. Śledztwo w tej sprawie prowadził prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji.

Sześciu z 11 oskarżonych odpowie m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienie szeregu przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. O kierowanie tą grupą prokuratura oskarżyła Mohameda A.N. Trzy osoby zostały oskarżone o czyny o charakterze korupcyjnym związane z umożliwieniem przeprowadzenia przeglądu rejestracyjnego pojazdu bez jego faktycznego badania. Jednemu z oskarżonych prokurator zarzucił nielegalne posiadanie broni.

Czytaj też: Kraków: Naukowcy UJ stworzą modele 3D starożytnego miasta. "Zupełnie nowe spojrzenie na Nea Pafos"

Trzon grupy przestępczej stanowili obywatele Egiptu, legalnie przebywający na terenie Polski, którzy współpracowali z mieszkańcami Krakowa i Podhala. Grupa została rozbita w lipcu 2020 r. Nadkom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP informowała wówczas, że działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania ośmiu osób, przejęcia znacznych ilości narkotyków syntetycznych oraz marihuany i haszyszu o łącznej wartości około 400 tys. zł. Zabezpieczono także mienie podejrzanych o równowartości 590 tys. zł. Kierujący grupą Mohamed A.N. ukrywał się na terenie Wielkiej Brytanii. Został zatrzymany w listopadzie ub.r. na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania w Edynburgu.

Czytaj też: Potężny ATAK ZIMY w połowie kwietnia. Spadnie 70 cm śniegu. To nie żarty, WYDANO ALERTY

Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Policja informuje ludzi w Krakowie o konieczności pozostania w domu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE