Potężny ATAK ZIMY w połowie kwietnia. Spadnie 70 cm śniegu. To nie żarty, WYDANO ALERTY

2021-04-11 16:09
Atak zimy w kwietniu!  - wiemy, gdzie spadnie śnieg
Autor: GRAFIKA SE Marcin Podziemski

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Każdy z nas z radością wita wiosnę i cieszy się każdym promieniem słońca, a tymczasem – jak wskazują szokujące prognozy synoptyków – pogoda znów z nas zakpi! Nadciąga potężny atak zimy w połowie kwietnia! Lokalnie spadnie nawet 70 centymetrów śniegu. To może oznaczać potężne utrudnienia. To nie żarty, wydano już alerty i ostrzeżenia meteorologiczne. Czeka nas prawdziwy atak zimy w połowie kwietnia?!

Nadciąga potężny atak zimy w… połowie kwietnia. Myślami jesteśmy już na ciepłej majówce i rozpoczynamy sezon grillowy, ale pogoda zamierza zakpić z nas okrutnie. Według synoptyków wkrótce lokalnie spadnie nawet 70 centymetrów śniegu. Biały puch zacznie sypać jak w środku zimy! To nie żarty. Wydano już pierwsze alerty i ostrzeżenia meteorologiczne.

Potężny atak zimy na południu Polski może nastąpić już za chwilę, w połowie nadchodzącego tygodnia!

Od wtorku do czwartku w południowej części woj. małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego może spaść bardzo dużo ciężkiego, mokrego śniegu, który oprócz znacznych utrudnień drogowych, może spowodować liczne awarie energetyczne oraz szkody w drzewostanie – ostrzegają Polscy Łowcy Burz na swoim profilu.

To nie żadne żarty, ale prawdziwie niepokojące prognozy, oparte na wyliczeniach sprawdzonych modeli numerycznych (GFS, ECMWF, ICON, GEM). Gdzie należy się spodziewać ataku zimy w połowie kwietnia? Najgorzej będzie na południu Polski.Najsilniejsze opady śniegu wystąpią na południe od linii: Bielsko-Biała, Wadowice, Bochnia, Tarnów – ostrzegają Polscy Łowcy Burz.

Według prognoz lokalnie może spaść ok. 30-40 centymetrów śniegu! Takich ilości białego puchu nikt nie widział już dawno. Miejscami może spaść nawet 70 cm śniegu, a na górskich stokach zaspy mogą być jeszcze wyższe!

Skąd ten atak zimy w połowie kwietnia? Pogoda po raz kolejny kpi z naszych planów i marzeń o nadejściu w pełni wiosennej aury.

Intensywny opad śniegu związany będzie z przebiegającym przez nasz kraj quasi-stacjonarnym frontem atmosferycznym wieloośrodkowego układu niskiego ciśnienia, który od początku przyszłego tygodnia przemieszczać się będzie znad Włoch w kierunku Bałkanów i południowej części Ukrainy – tłumaczą Polscy Łowcy Burz.

Zaskakujące prognozy pogody to nie żart. Wydano już pierwsze alerty i ostrzeżenie meteorologiczne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje, że w południowych powiatach Śląska, Małopolski i Podkarpacia może dziś silnie wiać. Do godz. 20.00 obowiązuje tam żółty alert i ostrzeżenie I stopnia. A co dalej?

Prognozy pogody na najbliższe dni nie są optymistyczne! W kolejnych dniach – jak wynika z prognozy zagrożeń meteo IMGW – na zachodzie kraju mogą pojawić się przymrozki. Na południowym wschodzie i południu Polski – opady śniegu, miejscami bardzo intensywne. Tam także wkrótce zostaną wydane alerty i ostrzeżenia meteorologiczne, bo jeśli prognozy się sprawdzą, to skutki tak intensywnych opadów śniegu i ataku zimy w połowie kwietnia mogą być bardzo poważne!

Dr Grzesiowski: Smog wspomaga rozprzestrzenianie się koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE