Kraków: Dramatyczne zderzenie autobusu z tramwajem przy DH Wanda. Kilka osób rannych [ZDJĘCIA]

2019-03-05 8:37

Dramatyczny wypadek w Krakowie. Autobus linii 192 jadący w kierunku Chełmu zderzył się na rondzie Maczka z tramwajem. W wyniku zderzenia z autobusu wyleciały szyby, kilka osób zostało niegroźnie rannych.

Na miejscu natychmiast pojawili się strażacy, kilka zespołów pogotowia ratunkowego, policja oraz pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i firmy Mobilis w Krakowie. Jak przekazał reporterowi ESKA INFO Kraków rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Krakowie - nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Do szpitala został przetransportowany jedynie kierowca autobusu miejskiego.

Do zderzenia doszło około godziny siódmej rano. Policja ustaliła, że autobus miał pierwszeństwo przejazdu, światło dla tramwajów było czerwone ale z jakiegoś powodu tramwaj linii czternaście wjechał na jezdnię i uderzył w drugi pojazd pełen pasażerów. Świadek zajścia potwierdził, że motorniczy popełnił błąd.

>>> KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA Z DRAMATYCZNEGO WYPADKU <<<

Po zderzeniu autobus wjechał w odgradzające torowisko bariery, a tramwaj wykoleił się. Osoby, które jechały tramwajem linii 14 w kierunku Cichego Kącika opuściły go samodzielnie. Niegroźne obrażenia odnieśli przede wszystkim pasażerowie autobusu, który w wyniku wypadku został mocno uszkodzony. Pomoc wszystkim poszkodowanym została udzielona na miejscu przez ratowników.

ZOBACZ WIDEO Z WYPADKU PRZY DH WANDA:

Całkowicie zablokowany był ruch tramwajowy do os. Piastów i Mistrzejowic. Linie 9, 14, 16, 21, 52 skierowano na trasy zastępcze, a między rondem Kocmyrzowskim a wyżej wymienionymi końcówkami kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

Do groźnego wypadku doszło też na rondzie Grunwaldzkim. Jak informuje reporter ESKA Kraków - samochód osobowy zderzył się z tramwajem. Ruch udało się już przywrócić.

ZOBACZ KONIECZNIE:

>>> Ich bajeczne majątki robią wrażenie! Oto najbogatsi ludzie w Polsce

>>> W tych zawodach szukają pracowników. Tu bez problemu znajdziesz pracę! [GALERIA]​

>>> Małopolska: Na tę drogę czekają wszyscy. Zakopianka robi wielkie wrażenie [ZDJĘCIA LOTNICZE]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE