Kraków: Dzik zaatakował psa! Oto efekty skomplikowanej operacji

2021-04-20 10:02 ON
Kraków: Dzik zaatakował psa! Oto efekty skomplikowanej operacji
Autor: Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami znalazło i uratowało sukę, którą stratował dzik. Odnaleziono właściciela zwierzęcia, ale ten zrzekł się suki na rzecz schroniska. KTOZ szuka jej nowej rodziny.

Suczka miała rozcięty bok i uszkodzoną łapę, co jest widoczne na filmikach zamieszczonych przez KTOZ. Zwierzę zostało najpewniej ze znacznym impetem stratowane przez dzika.

Czytaj też: Kraków: Policjanci zabezpieczyli składowisko odpadów chemicznych

Dziki są coraz większym problemem Krakowa. Wycinacie zagajników oraz lasów pod budowę osiedli likwiduje ich naturalne środowisko życia. W poszukiwaniu pokarmu przemykają więc całymi rodzinami pod oknami bloków czy między samochodami na parkingach. Często z młodymi. I to właśnie stanowi największe zagrożenie - lochy stają się agresywne i bardzo niebezpieczne, gdy poczują, że ich potomstwo jest zagrożone. Mogą atakować ludzi i psy.

Policja informuje ludzi w Krakowie o konieczności pozostania w domu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE