Kraków: Gigantyczne utrudnienia przed nami. Od poniedziałku zwężają Aleje! [UTRUDNIENIA, MAPA]

2019-04-23 20:20

Realizacja prac związanych z przebudową ciągu ulic Królewskiej, Bronowickiej i Podchorążych wchodzi w newralgiczny moment - informuje krakowski magistrat. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z totalnym armagedonem.

Od poniedziałku, 29 kwietnia wyłączona zostanie jezdnia al. Mickiewicza i al. Słowackiego, która prowadzi w kierunku Nowego Kleparza. Przejezdność w obu kierunkach zostanie utrzymana na pasie prowadzącym w kierunku mostu Dębnickiego.

Prace związane z przebudową skrzyżowania alei Mickiewicza i Słowackiego z ulicami Karmelicką i Królewską będą realizowane przez okres około trzech miesięcy.

Zanim wykonawca przystąpi do robót od strony ul. Karmelickiej, wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu, która w pierwszym etapie wyłączy jezdnię al. Mickiewicza i al. Słowackiego prowadzącą w kierunku Nowego Kleparza, na odcinku od ul. Kochanowskiego do ul. Lenartowicza. Do dyspozycji kierowców będą dwa pasy ruchu – po jednym w każdym kierunku.

Tak będzie wyglądać zwężenie ATW w Krakowie
Autor: ZDMK Tak będzie wyglądać zwężenie ATW w Krakowie

Na pasie prowadzącym w kierunku mostu Dębnickiego utrzymany zostanie pas autobusowy, którego zadaniem będzie usprawnienie przejazdu pojazdom komunikacji miejskiej. W przeciwną stronę dodatkowe buspasy zostaną wyznaczone na moście Dębnickim oraz na wiadukcie na al. 29 Listopada.

Czytaj też >>> Uwaga krakowianie! Bulwary nad Wisłą zostaną zamknięte! [ZDJĘCIA]

W drugim etapie wykonawca zrealizuje prace od strony ul. Królewskiej – wtedy wyłączona zostanie al. Słowackiego i al. Mickiewicza w kierunku mostu Dębnickiego - informują krakowscy urzędnicy.

Zobacz koniecznie:

>>> Kraków: Manifestacja strajkujących nauczycieli na Rynku Głównym! [AUDIO]

>>> Małopolska. Ze stawu wyłowiono zwłoki młodego mężczyzny

>>> Nad Małopolskę dociera pył saharyjski! Lepiej nie myjcie aut i nie wywieszajcie prania!​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE