Uwaga krakowianie! Bulwary nad Wisłą zostaną zamknięte! [ZDJĘCIA]

2019-04-23 14:12

Zła informacja dla pieszych i rowerzystów w Krakowie. Jak poinformowały Polskie Koleje Państwowe - już od poniedziałku, 29 kwietnia zamknięty zostanie Bulwar Kurlandzki nad Wisłą, a to za sprawą prowadzonej tam inwestycji. 

Bulwar Kurlandzki zostanie zamknięty na wysokości mostu kolejowego - zarówno dla rowerzystów, jak i pieszych. Jak informuje Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PKP PLK, droga alternatywna zostanie wyznaczona przez ulicę Podgórską. 

Jak wyjaśnia Hamarnik zamknięcie podyktowane jest przede wszystkim względami bezpieczeństwa, na miejscu będzie bowiem pracować ciężki sprzęt i prowadzone będą głębokie wykopy.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Trwa budowa mostu nad Wisłą w Krakowie

Bulwary w tym miejscu zostaną ponownie udostępnione krakowianom tak szybko, jak to będzie możliwe, najpóźniej w ostatnich dniach sierpnia. 

Wielka inwestycja PKP w Krakowie

Postępuje największa inwestycja kolejowa w stolicy Małopolski. Pierwsza estakada kolejowa między ul. Kopernika a ul. Miodową jest gotowa na ułożenie torów. Montowane są kolejne segmenty konstrukcji na estakadach, wiaduktach i moście nad Wisłą. W połowie roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują przejazdy pociągów po nowym torze. Inwestycja warta jest blisko miliard zł.

Czytaj więcej >>> Wielka inwestycja zmienia Kraków nie do poznania! Nowe estakady i most nad Wisłą [ZDJĘCIA, WIDEO]

Najważniejszym elementem kolejowej inwestycji w Krakowie jest budowa dodatkowych torów, pomiędzy Krakowem Głównym a Krakowem Płaszowem. Wykonawca skupia się na przygotowaniu obiektów pod pierwszy z czterech torów. Pociągi powinny pojechać po nim w połowie roku. Kolejno będą budowane pozostałe. Równocześnie planowana jest rozbiórka reszty nasypu kolejowego. Przyjęte rozwiązania pozwalają na utrzymanie ruchu pociągów pasażerskich na najważniejszej linii kolejowej w centrum Krakowa.

Zobacz koniecznie:

>>> Małopolska. Ze stawu wyłowiono zwłoki młodego mężczyzny

>>> Nad Małopolskę dociera pył saharyjski! Lepiej nie myjcie aut i nie wywieszajcie prania!​

>>> Śmiertelny wypadek w Krakowie. Na przejściu dla pieszych zginął rowerzysta [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE