Śmiertelny wypadek w Krakowie. Na przejściu dla pieszych zginął rowerzysta [ZDJĘCIA]

2019-04-23 11:20

Tragiczne święta wielkanocne na drogach w Krakowie i w Małopolsce. W sobotę, 20 kwietnia na ulicy Zakopiańskiej na wysokości centrum handlowego i kompleksu kinowego samochód osobowy potrącił rowerzystę. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 14. Według ustaleń krakowskiej policji 41-letni rowerzysta wjechał na przejście dla pieszych na wysokości ulicy Kościuszkowców na czerwonym świetle. Mężczyzna został potrącony przez jadący w kierunku Łagiewnik samochód osobowy. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: Śmiertelny wypadek w Krakowie. Na przejściu dla pieszych zginął rowerzysta

Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe - straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. - W wyniku odniesionych obrażeń, 41-letni rowerzysta zmarł - komentuje krakowska policja. Kierujący samochodem osobowym nie odniósł żadnych obrażeń. W miejscu wypadku występowały duże utrudnienia w ruchu.

"Bezczelni rowerzyści"

Pomimo tragedii internauci nie pozostawili suchej nitki na rowerzystach, obwiniając ich za wypadki drogowe. Tym razem to najpewniej wina rowerzysty, który po pierwsze wjechał na przejście dla pieszych na rowerze, po drugie zrobił to na czerwonym świetle. Jak informuje portal Roadsafe.pl na swoim profilu na Facebooku - w czasie prowadzonych czynności w miejscu wypadku przez to samo przejście dla pieszych bezczelnie przejechał rowerzysta. 

Został on zatrzymany przez policjantów krakowskiej drogówki i ukarany mandatem karnym.

Zobacz koniecznie: 

>>> Przynieś pustą butelkę, zapłaci Ci za nią automat [AUDIO]

>>> Tośka ma 21 miesięcy i kilka tysięcy napadów padaczki na koncie. Możemy jej pomóc!

>>> Ratownikowi już "nie podskoczysz". Medycy przeszli szkolenie z samoobrony [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE