Nad Małopolskę dociera pył saharyjski! Lepiej nie myjcie aut i nie wywieszajcie prania!

2019-04-23 10:56
Pył znad Sahary nadciąga nad Polskę
Autor: pixabay.com, CC0 fot. djanower Pył znad Sahary nadciąga nad Polskę

Przed nami gorący tydzień - nie tylko pod względem temperatur, bo te mogą być chwilami naprawdę wysokie. Czekają nas także nietypowe dla naszej szerokości geograficznej zjawiska atmosferyczne, a wśród nich - pył znad Sahary!

Jak informują meteorolodzy, nad Polskę docierają ogromne ilości pyłu znad Sahary. Możemy spodziewać się pomarańczowego koloru nieba i opadów brudnego deszczu.

Zobacz też >>> Kraków: Emaus - tradycyjny poniedziałek wielkanocny [AUDIO, ZDJĘCIA, WIDEO]

Po bardzo wiosennych świętach, w Polsce nastąpi gwałtowna zmiana pogody. We wtorek pojawią się silniejsze porywy wiatru, w środę możliwe są także przelotne opady deszczu. Jednocześnie znad Afryki nadciąga do nas fala gorącego powietrza, a wraz z nim - ogromnej chmury saharyjskiego pyłu, który spadnie na ziemię m.in. wraz z padającym deszczem. Oznacza to niestety brudne karoserie samochodów i zachlapane okna.

Pył znad Sahary nad Polską [OSTRZEŻENIE]

Prawdziwej eksplozji ciepła możemy spodziewać się pod koniec tygodnia, zwłaszcza w centralnej i południowej Polsce, gdzie termometry wskażą nawet około 28 stopni! Najgoręcej będzie właśnie w Małopolsce i to tu jest największe ryzyko dotarcia saharyjskich pyłów. 

Czytaj też >>> Kraków: Zajrzyj do ogrodów królewskich! [AUDIO, ZDJĘCIA]

Na niebie może występować ciekawe i bardzo fotogeniczne zjawisko kolorowego zachodu słońca.

Później niestety czeka nas spadek temperatur do około 15-17 stopni, zachmurzenie i opady deszczu. Oznacza to, że majówka może być już nieco chłodniejsza.

Zobacz koniecznie: 

>>> Przynieś pustą butelkę, zapłaci Ci za nią automat [AUDIO]

>>> Tośka ma 21 miesięcy i kilka tysięcy napadów padaczki na koncie. Możemy jej pomóc!

>>> Ratownikowi już "nie podskoczysz". Medycy przeszli szkolenie z samoobrony [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE