Kraków: Ratownikowi już "nie podskoczysz". Medycy przeszli szkolenie z samoobrony [ZDJĘCIA]

2019-04-22 16:00

Krakowscy funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie przeprowadzili pierwsze z serii szkoleń z zakresu technik samoobrony dla ratowników medycznych. 

W siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie - policyjni ratownicy medyczni przeszkolili personel medyczny Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. To pierwsze tego typu szkolenie, rozpoczynające cykl spotkań, w których będą uczestniczyć zainteresowani pracownicy pogotowia ratunkowego.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Ratownikowi już "nie podskoczysz". Medycy przeszli szkolenie z samoobrony

Zajęcia te mają na celu zdobycie przez ratowników umiejętności w zakresie technik samoobrony. Szkolenie ma nauczyć radzenia sobie w sytuacjach kontaktu z agresywnym pacjentem a także zapoznać z zasadami postępowania w działaniach ratunkowych z udziałem rannego policjanta. Ważne, aby ratownicy wiedzieli jak w tego typu przypadkach zabezpieczyć broń i środki przymusu bezpośredniego, które funkcjonariusz w czasie służby posiada przy sobie.

Czytaj też >>> Jacek Majchrowski: Kraków pomoże przy odbudowie katedry Notre Dame!

Intensywne, całodniowe zajęcia prowadzone przez policyjnych ratowników medycznych mają sprawić, że każdy ratownik będzie prawidłowo i bezpiecznie stosował adekwatną do sytuacji technikę samoobrony. Ratownik medyczny będzie również potrafił współdziałać w zespole oraz umiał zadbać o bezpieczeństwo własne, partnera, a także osób postronnych.

Zobacz koniecznie:

>>> Napadł na staruszka z reklamówką na głowie. Potem ukrywał się... pod stertą gałęzi

>>> Kraków: Przedsiębiorco, pamiętaj o cenach, bo spotka cię kara! [AUDIO]

>>> Kraków: Nowy parking Park and Ride już działa [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE