Kraków: "Jakiś typ biega po Podgórskiej". Ukrainiec szalał jak trąba powietrzna

2020-09-28 9:04 mad
Kraków: Jakiś typ biega po Podgórskiej. Ukrainiec szalał jak trąba powietrzna
Autor: archiwum se.pl zdjęcie ilustracyjne

W niedzielę około godziny 10 krakowscy strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie od mieszkańca miasta, który na ulicy Podgórskiej zauważył pobudzonego i agresywnego mężczyznę. Ten niszczył wszystko, co tylko spotkał na swojej drodze. Młody obywatel Ukrainy trafił w ręce policjantów.

Strażnicy miejscy po otrzymaniu zgłoszenia mówiącego o tym, że "jakiś typ biega po ul. Pogórskiej i niszczy wszystko, co napotka na drodze", udali się na miejsce. Zgłaszający wskazał na młodego mężczyznę, który wyraźnie wyglądał na pobudzonego.

- Najpierw rozbił betonowy kosz, który kopnął. Potem wywijał gałęzią przed oczami spacerowiczów, a na koniec kopał po zaparkowanych autach, by finalnie walnąć pięścią w toyotę, zostawiając odcisk swojej pięści na jej drzwiach - relacjonuje krakowska straż miejska.

Mężczyzna próbował też uruchomić hulajnogę elektryczną za pomocą kluczyków od Porsche. Gdy tylko zauważył strażników miejskich, ruszył do ucieczki, ale ta okazała się nieudana. Początkowo młody obywatel Ukrainy nie przyznawał się do dewastacji, ale po dłuższym namyśle zmienił swoje zeznania i przyznał się do poczynionych spustoszeń. Na miejsce wezwano policjantów, którzy przejęli czynności w tej sprawie. Student jednej z krakowskich uczelni trafił do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień przy ulicy Rozrywka.

Park Jerzmanowskich w Krakowie po remoncie