Kraków: Kierowcy NIE zapłacą za parkowanie w strefie. Padła konkretna data

2020-08-12 15:35 Amadeusz Calik
Kraków: Kierowcy NIE zapłacą za parkowanie w strefie. Padła konkretna data
Autor: Amadeusz Calik zdjęcie ilustracyjne

W sobotę, 15 sierpnia Kraków zawiesi pobieranie opłat w strefie płatnego parkowania. Ma to związek ze świętem Wojska Polskiego oraz uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Jak poinformował krakowski magistrat, w sobotę (15 sierpnia) nie będą pobierane opłaty w strefie płatnego parkowania. Ma to związek z przypadającym tego dnia świętem Wojska Polskiego oraz uroczystością Wniebowzięcia NMP. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa, opłaty za parkowanie nie są pobierane w dni świąteczne i ustawowo wolne od pracy. 

Strefa Płatnego Parkowania w Krakowie poszerzona

Pod koniec lipca powiększyła się strefa płatnego parkowania w Krakowie. W niedzielę, 26 lipca strefę rozszerzono na Krowodrzy, Zwierzyńcu i Grzegórzkach - poszerzone zostały dotychczasowe sektory B6, C8, C9, C16, dodatkowo pojawił się też nowy sektor C21 - obszar między ulicami Kapelanka, Brożka, Wadowicką i Konopnickiej. Pięć dni później uruchomiono nowy sektor C7 - między ulicami Emaus i Królowej Jadwigi, do Piastowskiej.

Centrum Krakowa zostało podzielone na trzy strefy płatnego parkowania. Pierwsza i kolejna godzina postoju wynosi odpowiednio, podstrefa A - 6 zł, podstrefa B - 5 zł, podstrefa C - 4 zł. Więcej informacji o strefach płatnego parkowania w Krakowie można znaleźć tutaj.

Newsy SE 12.08.2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.