Kraków: Majchrowski popełnił przestępstwo? Gibała składa zawiadomienie do prokuratury [AUDIO]

2019-06-17 12:33
Kraków: Majchrowski popełnił przestępstwo? Gibała składa zawiadomienie do prokuratury
Autor: ESKA INFO Kraków Kraków: Majchrowski popełnił przestępstwo? Gibała składa zawiadomienie do prokuratury

"Jeżeli ktoś raz dopuścił się takiego przestępstwa, to z pewnością zrobi to ponownie" - to słowa radnego Łukasza Gibały dotyczące Iwony Król. Pani Król została prawomocnie skazana za ustawianie przetargów w Zarządzie Inwestycji Miejskich.

Wyrok  to 19 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata i 3-letni zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w administracji publicznej. Mimo to, Pani Król otrzymała stanowisko Dyrektorskie w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Radny Gibała zlecił prawnikom przygotowanie odpowiedniego zawiadomienia.

Czytaj też >>> Okropna tragedia pod Krakowem. Mężczyzna został zgnieciony przez śmieciarkę

- Po pierwsze prawo złamała Pani Iwona Król, bo wobec niej orzeczono zakaz sprawowania takich funkcji, a mimo to przyjęła ofertę pracy. Po drugie prawo złamał ktoś w MPEC'u kto ją zatrudnił. Nie wiemy czy umowę podpisał prezes czy jakiś inny członek zarządu. Poprosiliśmy prokuraturę by tę osobę ukarała - mówi radny.

Zdaniem Łukasza Gibały prawo złamał też Prezydent Jacek Majchrowski, bo zwolnił Iwonę Król w trybie zwykłym a nie dyscyplinarnym, co umożliwia jej pobieranie pensji w okresie wypowiedzenia.

- Sądzę że Sąd docelowo na wniosek prokuratury ukarze Pana Jacka Majchrowskiego. Za tego typu przewinienie grozi grzywna, i sądzę, że na tym się skończy - mówi Gibała.

Zobacz też >>> Kraków: Brutalny napad i atak maczetą w autobusie [WSTRZĄSAJĄCE WIDEO 18+, ZDJĘCIA]

Magistrat udzielił nam tylko krótkiego komentarza, że zdaniem miejskich prawników spółki miejskie, a taką jest MPEC, nie należą do administracji publicznej, więc wyrok Pani Król ich nie obejmuje.

Posłuchaj wywiadu Kuby Paducha:

Zobacz koniecznie:

>>> Tragiczne odkrycie na przystanku w Krakowie, znaleziono ciało mężczyzny

>>> To koniec "Centrum Kongresowego ICE". Kontrowersyjna decyzja urzędników

>>> Wypadek na A4 pod Krakowem. Kierowcy jechali "korytarzem życia" [ZDJĘCIA, WIDEO]​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE