Kraków: Miesiąc gigantycznych utrudnień dla kierowców. Drogowcy szykują zmiany

2020-02-12 11:04 AC
Miesiąc gigantycznych utrudnień dla kierowców. Drogowcy szykują zmiany
Autor: Amadeusz Calik

Kierowcy poruszający się aleją Powstańców Śląskich w Krakowie muszą liczyć się z ogromnymi utrudnieniami. Już w najbliższy czwartek zmieni się tam organizacja ruchu, a drogowcy rozpoczną kolejny etap budowy kładki pieszo-rowerowej.

Budowa nowej kładki wzdłuż ulicy Kamieńskiego, która połączy Podgórze z Wolą Duchacką wkracza w kolejny etap. Od czwartku, 13 lutego obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu na al. Powstańców Śląskich.

Według informacji przekazanych przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa, zamknięty zostanie prawy pas ruchu al. Powstańców Śląskich w kierunku ul. Tischnera na długości około 25 metrów. Zwężona zostanie też łącznica ul. Kamieńskiego do al. Powstańców Śląskich w kierunku al. Powstańców Wielkopolskich. W tym czasie wykonawca realizował będzie prace w bezpośrednim sąsiedztwie jezdni - budowane będą tymczasowe podpory służące do montażu konstrukcji stalowej nad jezdnią oraz linią kolejową.

- Zmiany w organizacji ruchu są niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu oraz pracownikom realizującym roboty. Montaż konstrukcji planowany jest na przełomie lutego i marca - przekonują urzędnicy z ZDMK.

Będą zmiany na al. Powstańców Śląskich
Autor: ZDMK