Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Prokuratura postawiła zarzuty. Jaka będzie kara?

2020-02-12 10:54 AC
Wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej
Autor: PAP/Grzegorz Momot Wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej

Zarzut popełnienia samowoli budowlanej postawiła Prokuratura Rejonowa w Zakopanem inwestorowi wypożyczalni sprzętu narciarskiego na stoku narciarskim w Bukowinie Tatrzańskiej w Małopolsce. To pokłosie tragedii, do jakiej doszło w poniedziałek. Zerwany dach przygniótł cztery osoby, trzy z nich zginęły, a jedna przebywa w szpitalu. 

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem postawiła zarzut samowoli budowlanej inwestorowi prowizorycznej wypożyczalni. Według kwalifikacji czynów, przestępstwo to zagrożone jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Tragedia w Bukowinie. Szokująca opinia dekarza

Dlaczego w ogóle doszło do wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej? Choć sprawę badają już odpowiednie służby, na pierwszy rzut oka każdy znający się na fachu ekspert widzi wiele niedociągnięć. 

- Wiemy, że wiał duży wiatr. Najprawdopodobniej budynek nie był odpowiednio zabezpieczony przed podmuchami. Mamy w Polsce strefy wiatrowe, na które dzielimy pewne obszary. W strefach o dużym nasileniu wiatru budynki powinny być lepiej przygotowane - mówi Arkadiusz Gnap z Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

Całą rozmowę możesz obejrzeć tutaj:

Czytaj więcej o tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej: