Kraków: Motorniczy wyrzucał "kolorowych" pasażerów z tramwaju

2019-06-05 15:27
Kraków: Motorniczy wyrzucał kolorowych pasażerów z tramwaju
Autor: Amadeusz Calik, ESKA Kraków Kraków: Motorniczy wyrzucał "kolorowych" pasażerów z tramwaju

Do nietypowego zdarzenia doszło w niedzielę, 2 czerwca, kiedy motorniczy tramwaju nr 73 w Krakowie wyrzucał z pojazdu pasażerów wracających z Festiwalu Kolorów pod Wawelem. Co się stało? Sprawdź na ESKA INFO!

W niedzielę na stadionie Korony zorganizowano Festiwal Kolorów, w czasie którego uczestnicy obrzucali się kolorowymi i zmywalnymi proszkami. Część z nich postanowiła wrócić do domu komunikacją miejską, gdzie spotkały ich nieprzyjemności. 

Motorniczy tramwaju nr 73 wjeżdżając na rondo Mogilskie zwrócił uwagę na grupę osób wracających z Festiwalu Kolorów. Po otworzeniu drzwi wsiedli oni do pojazdu jadącego w kierunku Nowej Huty. Prowadzący wysiadł jednak ze swojej kabiny i w czasie przejścia przez tramwaj wyprosił wszystkie osoby wracające z kolorowego festiwalu, ponieważ były brudne. Podobna sytuacja miała też miejsce na przystanku Muzeum Lotnictwa.

Czytaj też >>> Wiemy, jak będzie wyglądał tramwaj na Azory. Zobacz WIZUALIZACJE!

Informację o zdarzeniu potwierdza w rozmowie z reporterem ESKA INFO Kraków, Marek Gancarczyk z krakowskiego MPK. - Jeden z prowadzących zgłosił, że do tramwaju, który prowadził wsiedli ubrudzeni farbą pasażerowie. W efekcie zostały ubrudzone fotele w tramwaju, co mogło narazić innych pasażerów na ubrudzenie, dlatego zostali oni z niego wyproszeni - tłumaczy Gancarczyk.

Tramwaj po zakończeniu kursu został skierowany do zajezdni w celu wyczyszczenia foteli. 

Pasażerowie krakowskiej komunikacji miejskiej są tym faktem zaskoczeni. - Niejednokrotnie jadąc tramwajem widzę osoby bezdomne, brudne albo pijące alkohol i nigdy nie widziałam interweniującego motorniczego - komentuje Agnieszka, którą spotkaliśmy na rondzie Mogilskim.

A Ty sądzisz o tym zdarzeniu? Czekamy na komentarze na naszym Facebooku!

Zobacz koniecznie: 

>>> Horrendalne ceny warzyw i owoców. Pietruszka i maliny symbolem luksusu [CENY]

>>> Kraków: Kolejna ulica w centrum do remontu. Rozkopią m.in. torowisko tramwajowe!

>>> Małopolska: Gdzie jest Jacek Surgot? Trwają poszukiwania zaginionego 38-latka

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE