Kraków. Na rynku rozbłyśnie świąteczna choinka. Wystąpi Antek Smykiewicz

2021-11-27 6:00
Kraków. Na rynku rozbłyśnie świąteczna choinka. Wystąpi Antek Smykiewicz
Autor: Tomasz Mikołajczyk/cc0/pixabay Świąteczna choinka w Krakowie będzie ozdobiona 26 tysiącami energooszczędnych światełek i wzbogacona soplami imitującymi topnienie lodu.

Od dzisiaj atmosfera świąt Bożego Narodzenia w Krakowie będzie dużo mocniej odczuwalna. Po południu zostanie uruchomiona iluminacja świetlna na choince, która już od kilku dni stoi na Rynku Głównym. Drzewko zostało ozdobione 26 tysiącami energooszczędnych światełek. Wydarzeniu będą towarzyszyły występy artystyczne, w tym koncert Antka Smykiewicza.

Świąteczna choinka rozbłyśnie na Rynku Głównym w Krakowie

Do świąt Bożego Narodzenia pozostał już niespełna miesiąc, a od dzisiaj w Krakowie świąteczna atmosfera będzie dużo mocniej odczuwalna. Wszystko dzięki choince, która rozbłyśnie 26 tysiącami energooszczędnych światełek. 15-metrowy świerk już od środy stoi na Rynku Głównym, a dzisiaj zostanie uroczyście uruchomiona iluminacja bożonarodzeniowego drzewka. Oczy krakowian oraz turystów mają cieszyć ozdoby powieszone na choince: 177 kompletów lampek, 1213 nietłukących baniek, 124 zawieszki świetlne i 64 sople imitujące topniejący lód. Włączenie iluminacji zostało zaplanowane na godz. 17.15, a wydarzeniu będą towarzyszyły występy artystyczne. 

PRZECZYTAJ: Kraków. Zmasowane kontrole w galeriach handlowych. Za co wlepiają mandaty?

O godz. 16.30 na dużej scenie ustawionej na Rynku Głównym zaprezentuje się chór DeocentriCity, a na małej scenie - z koncertem przeznaczonym dla dzieci wystąpi zespół Pan Tu Nie Stał. O godz. 17.30 główny punkt programu artystycznego. Na dużej scenie zaprezentują się: Antek Smykiewicz i Robert Sadowski. Wtedy też nastąpi premiera singla „Na Gwiazdkę” z najnowszej płyty artystów „Wigilia Deluxe”.

Kraków. Na rynku rozbłyśnie świąteczna choinka. Wystąpi Antek Smykiewicz
Autor: Urząd Miasta Krakowa Uroczystemu uruchomieniu iluminacji świątecznej choinki w Krakowie będą towarzyszyły występy artystyczne.

ZOBACZ: Joanna Felczak nie żyje. Wyniki badań DNA nie pozostawiają złudzeń

Sonda
Kupujesz już prezenty na Boże Narodzenie?
Wierzę, że mąż z granicy wróci do nas na Boże Narodzenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE