Kraków. Zmasowane kontrole w galeriach handlowych. Za co wlepiają mandaty?

i

Autor: Małopolska Policja Od połowy listopada już ponad 500 osób zostało ukaranych mandatami za łamanie obostrzeń sanitarnych.

Kraków. Zmasowane kontrole w galeriach handlowych. Za co wlepiają mandaty?

2021-11-26 9:31

W krakowskich galeriach handlowych, podczas wyprzedaży związanych z Black Friday łatwo będzie można się natknąć na policjantów. Funkcjonariusze prowadzą zmasowane kontrole przestrzegania obostrzeń sanitarnych. Od połowy listopada mundurowi wystawili już ponad 500 mandatów za łamanie obowiązku zakrywania twarzy oraz zachowania dystansu społecznego.

Kraków. Kontrole w galeriach handlowych. Mandaty za łamanie obostrzeń 

Dzisiaj (26 listopada) wypada Black Friday, co oznacza że w galeriach handlowych można się spodziewać prawdziwych tłumów. Zakupowe szaleństwo potrwa przez kilka najbliższych dni, ale klienci powinni pamiętać, że wizyta w galerii może być dla nich kosztowniejsza, niż to sobie zaplanowali. W tym przypadku nie chodzi wcale o nieuczciwe metody sprzedaży stosowane przez handlowców, ale o obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa. Krakowska policja prowadzi zmasowane kontrole w galeriach handlowych i sprawdza, czy klienci przestrzegają nakazu zakrywania twarzy maseczką i stosują się do obowiązku zachowania dystansu społecznego. Oporni muszą się liczyć z mandatami. Od połowy listopada krakowska policja ukarała w ten sposób już 477 osób, które zapomniały o maseczce oraz 56 osób, które nie zachowywały odpowiedniej odległości od innych ludzi. W 25 przypadkach funkcjonariusze skierowali do sądu wniosek o ukaranie. Mandaty za łamanie obostrzeń sanitarnych wynoszą od 20 do 500 złotych.

PRZECZYTAJ: Zabierzów. Fałszywe szczepienia na COVID-19. Za pieniądze wystawiali certyfikaty

ZOBACZ: Tragiczny wypadek w Tylmanowej. Małżeństwo osierociło dwuletnie dziecko

Sonda
Czy powinno wprowadzić się kolejne obostrzenia?
Rząd wprowadza Tarczę Antyinflacyjną. Ile Polacy zaoszczędzą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE