Małopolska ma 30 nowych policjantów. Większość będzie pracować w Krakowie [ZDJĘCIA]

2021-11-24 13:02
Małopolska ma 30 nowych policjantów. Większość będzie pracować w Krakowie
Autor: Małopolska Policja W małopolskiej policji będzie służyć 30 nowych policjantów, w tym 16 mężczyzn i 14 kobiet.

Małopolska policja wzbogaciła się o trzydziestu nowych funkcjonariuszy, którzy wczoraj (23 listopada) złożyli uroczyste ślubowanie. W tym gronie znajduje się szesnastu mężczyzn oraz czternaście kobiet. Większość nowych policjantów będzie pracować w Krakowie, ale kadrowo zostały wzmocnione również komendy w Tarnowie, Nowym Targu, Wieliczce, Chrzanowie, Gorlicach, Limanowej, Olkuszu i Zakopanem.

Nowi policjanci w Małopolsce. Ślubowanie złożyło 30 funkcjonariuszy

Wczoraj (23 listopada) w Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy małopolskiej policji. Przysięgę złożyło szesnastu mężczyzn i czternaście kobiet, a legitymacje służbowe wręczył im Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion. Szef małopolskich policjantów złożył również adeptom gratulacje z powodu wyboru zawodu. - Gratuluję Wam wyboru i życzę każdemu z Was powodzenia w ciężkiej służbie, ale dającej ogromną satysfakcję w przyszłości. Noszenie munduru policjanta to honor dla Was i Waszych Rodzin. A praca funkcjonariusza nie jest łatwa, to ogrom wyrzeczeń, ale nie ma nic ważniejszego niż niesienie pomocy innym ludziom. Jest to ogromne zobowiązanie wobec obywateli, ponieważ to dzięki naszej pracy i pracy pozostałych służb mundurowych obywatele czują się bezpiecznie.

PRZECZYTAJ: Akcja CBA w Małopolsce. Siedem osób zatrzymanych za korupcję i wyłudzanie pieniędzy

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu policji. Trzy osoby będą służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska trzynastu nowych funkcjonariuszy. Czterech nowych policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu i Komenda Powiatowa w Wieliczce zyskają po dwóch nowych policjantów. Do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, do Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu i Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem przydzielono po jednym, nowym policjancie. Zdjęcia ślubowania nowych policjantów w Małopolsce znajdują się poniżej.

ZOBACZ: Kraków. Burza po słowach Barbary Nowak. Jest odpowiedź Teatru im. Słowackiego

Sonda
Jak oceniasz pracę polskich policjantów?
Wzruszające powitanie policjanta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE