Kraków: Odrąbał rękę maczetą 23-latkowi, chłopak zmarł. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

2019-05-14 18:41
Kraków: Odrąbał rękę maczetą 23-latkowi, chłopak zmarł. Zapadł wyrok w głośnej sprawie
Autor: Małopolska Policja Kraków: Odrąbał rękę maczetą 23-latkowi, chłopak zmarł. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

O tej sprawie mówił cały Kraków. Krakowski sąd skazał Wojciecha L. ps. Wojtas na 15 lat więzienia za atak maczetą na 23-letniego chłopaka. Sprawca niemal całkowicie odrąbał rękę ofiary, w wyniku czego doszło do wykrwawienia i śmierci. 

Do napaści doszło w czerwcu 2013 roku przy ulicy Żywieckiej. Ofiarą napaści padł sympatyk Wisły Kraków, 23-letni Łukasz D. Wojtas, kibol Cracovii prawie odrąbał mu rękę maczetą i uciekł z miejsca zdarzenia. 23-latek wykrwawił się na śmierć. 

Jolanta Sepiał, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie podkreśliła, że pokrzywdzony stał się ofiarą irracjonalnego konfliktu klubowego, który od lat ciągnie się w Krakowie - relacjonuje Gazeta Krakowska.

Czytaj więcej >>> Będą zmiany w prawie. Licealiści będą karani za seks?

Sędzia zwróciła uwagę, że kodeks, którym posługują się pseudokibice pozwala na zadawanie ran przy użyciu ostrych narzędzi w uda i pośladki. Wojtas poszedł o krok dalej i zadał potężny cios pokrzywdzonemu Łukaszowi D., doprowadzając do niemal całkowitego odcięcia ręki. Kończyna trzymała się zaledwie na trzy centymetrowym pasku skóry, a ofiara zmarła wykrwawiając się na śmierć - czytamy dalej w GK. 

Wojciech L. ps. Wojtas został skazany na 15 lat pozbawienia wolności, choć prokurator domagał się surowszej kary. Sędzia zwróciła uwagę na kilka okoliczności łagodzących, które jej zdaniem nie pozwoliły na wyższy wymiar kary.

Zobacz koniecznie:

>>> Mężczyzna zabarykadował się w bloku i grozi jego wysadzeniem [ZDJĘCIA]

>>> Napadł... własną babcię i groził jej nożem myśliwskim. Sprawca ma 16 lat!

>>> Najgroźniejsi przestępcy z Małopolski. Szukają ich za gwałty, zabójstwa i rozboje! [LISTY GOŃCZE]

 

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE