Kraków: Pijany 21-latek ukradł samochód straży pożarnej. Staranował bramę i szlaban

2018-11-30 10:05 Katarzyna Kasprzyk
Kraków: 21-latek ukradł samochód straży pożarnej. Staranował bramę i szlaban
Autor: Radio ESKA Kraków: 21-latek ukradł samochód straży pożarnej. Staranował bramę i szlaban

Pijany 21-latek z Małopolski ukradł pojazd pożarniczy z terenu jednej z krakowskich jednostek straży pożarnej. Policja zatrzymała go dopiero pod Krakowem na terenie gminy Słomniki.

- Do zdarzenia doszło w czwartek (29 listopada) godzinach wieczornych. Przed 21:00 mieliśmy zgłoszenie dotyczące pożaru na ul. kamiennej, gdzie udały się wszystkie trzy zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 przy ul. Westerplatte. W tym czasie, kiedy te zastępy wyjeżdżały do akcji, brama została otwarta na czas wyjazdu zastępów. W ciągu kilku minut na plac wtargnął 21-latek, który skradł służbowy samochód strażacki. Mężczyzna wsiadł do wozu strażackiego, staranował bramę, wyłamując przy tym szlaban i wyjechał poza teren komendy. Sytuacja została od razu zgłoszona na policję. Po około godzinie dostaliśmy informację, że zatrzymano kierującego, który, jak się okazało, uczestniczył w kolizji drogowej na terenie gminy Słomniki. Uszkodzony pojazd jest w dyspozycji policji do czasu wyjaśnienia sprawy - mówi nam kapitan Bartłomiej Rosiek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

- Do zdarzenia doszło w czwartek (29 listopada). Mężczyzna doprowadził do kolizji drogowej; najechał na tył innego pojazdu. 21-latek był nietrzeźwy, przeprowadzane są również badania na obecność innych substancji - mówi nam sierż. szt. Agnieszka Piekło - Bielarz z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE