WIADOMOŚCI

Podsumowanie długiej prezydentury Jacka Majchrowskiego. Oto blaski i cienie jego kadencji [GALERIA]

2024-02-14 13:21

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oficjalnie zapowiedział, że nie planuje startować w nadchodzących wyborach samorządowych. To oznacza, że obecnie jego piąta kadencja, będzie ostatnią, a po 22 latach stolica Małopolski doczeka się nowego przywódcy. Zanim jednak to nastąpi, przyglądamy się długiej prezydenturze Jacka Majchrowskiego i wyliczamy jego największe sukcesy i największe porażki.

Kraków. Podsumowanie kadencji prezydenta Jacka Majchrowskiego

Wybory samorządowe 2024 odbędą się już wiosną, a dokładniej 7 kwietnia. To oznacza, że Polacy ruszą do urn, aby wybrać wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Już teraz znamy niemal wszystkich oficjalnych kandydatów, którzy swój start w wyborach na prezydenta Krakowa. O urząd powalczą wiceprezydent miasta Andrzej Kulig, prof. Stanisław Mazur, poseł KO Aleksander Miszalski, poseł Konfederacji Konrad Berkowicz, poseł PSL-Polski 2050 Rafał Komarewicz, Łukasz Gibała, aktywista Mateusz Jaśko i muzyk Marcin Bzyk-Bąk. Wciąż czekamy na oficjalnego kandydata z ramienia PiS.

Prezydent Jacek Majchrowski jeszcze jesienią 2023 spuścił prawdziwą bombę na Kraków — obecna kadencja będzie jego ostatnią. To oznacza, że po 22 latach miasto doczeka się nowego włodarza. Sam Majchrowski sprawował swój urząd przez aż pięć kadencji i jest najdłużej sprawującym władze w historii stolicy Małopolski. Przez ponad dwie dekady pod jego zwierzchnictwem, Kraków zmienił się nie do poznania. Sprawdziliśmy, jakie są największe sukcesy i najgorsze porażki prezydenta Majchrowskiego. Sprawdźcie w naszej galerii, z czego zostanie zapamiętany.

Podsumowanie kadencji Jacka Majchrowskiego. Oto blaski i cienie jego prezydentury:

QUIZ. Prawda czy fałsz? Pytamy o różne dziedziny, fanfary już za 7/10

Pytanie 1 z 10
Zaczynamy! Mount Everest to najwyższy szczyt Ziemi.
Mateusz Jaśko oficjalnym kandydatem na prezydenta Krakowa. Tak prezentuje się jego program wyborczy
Nasi Partnerzy polecają