Kraków. Pożar na os. Centrum A. Mieszkańcy uciekali po drabinie

2022-01-18 20:21
Pożar na os. Centrum A
Autor: Zygmunt Put

Dzisiaj (18 stycznia) wieczorem na os. Centrum A w Krakowie spaliły się dwa mieszkania, znajdujące się na czwartym piętrze bloku. Na szczęście większość mieszkańców zdążyła uciec z budynku jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Pozostałych strażacy ewakuowali, używając między innymi drabiny mechanicznej. Jedna osoba podtruła się dymem. Trwa ustalanie przyczyny wybuchu ognia.

Kraków. Pożar na os. Centrum A. Mieszkańcy uciekali po drabinie

We wtorek (18 stycznia) na os. Centrum A w Krakowie doszło do pożaru. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, zapaliły się dwa, sąsiadujące ze sobą mieszkania na czwartym piętrze bloku. Jeszcze przed przybyciem strażaków z budynku uciekło kilkunastu mieszkańców. 10 osób zostało ewakuowanych przez mundurowych, w tym trzy przy użyciu drabiny mechanicznej. Jedna z przebywających w mieszkaniu, ogarniętym pożarem, kobieta musiała ratować się ucieczką przez okno. Stała na gzymsie, trzymając się parapetu, na szczęście została bezpiecznie ściągnięta na ziemię. Sytuacja była dramatyczna. Ewakuowani mogli skorzystać z autobusu, przysłanego przez centrum zarządzania kryzysowego. Na szczęście w wyniku działania żywiołu nie ma ofiar śmiertelnych. Z pomocy medycznej musiała skorzystać tylko jedna osoba, która podtruła się dymem. 

PRZECZYTAJ: Zamordowany w sylwestrową noc Rafał B. został pochowany na Grębałowie

Ogień został już ugaszony. Na miejscu trwa przeszukiwanie i oddymianie. W akcji brało udział dziewięć zastępów straży pożarnej. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni policja.

ZOBACZ: Afera z butami dla wojska. Właściciel firmy z Nowego Targu zatrzymany

Sonda
Czy kiedykolwiek ucierpiałeś/aś wskutek pożaru?
Wyrok dla rzeszowskiego lekarza Jacka H. za zabicie na pasach pieszego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE