Kraków. Pracownicy runęli z wiaduktu na Grzegórzkach. Życie jednego z nich jest zagrożone!

2021-11-30 11:28
Kraków. Wypadek na budowie wiaduktu. Pracownicy runęli z dużej wysokości
Autor: Radosław Nowak/CC BY-SA 4.0/wikipedia Jeden z poszkodowanych pracowników znajduje się w stanie ciężkim.

Dzisiaj rano (30 listopada), podczas prac rozbiórkowych prowadzonych na wiadukcie kolejowym na Grzegórzkach doszło do wypadku. Dwóch pracowników runęło z wysokości około pięciu metrów. Obaj trafili do szpitala. Niestety życie jednego z poszkodowanych jest zagrożone. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku.

Pracownicy runęli z wiaduktu na Grzegórzkach. Życie poszkodowanego jest zagrożone

We wtorek rano (30 listopada), podczas prac rozbiórkowych prowadzonych na wiadukcie kolejowym w Krakowie-Grzegórzkach doszło do poważnego wypadku. Dwóch pracowników runęło na ziemię z wysokości około pięciu metrów. Niestety jeden z nich znajduje się w bardzo ciężkim stanie. - Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy przed godz. 9.00. Dwaj mężczyźni, którzy pracowali na wiadukcie spadli z wysokości około pięciu metrów. Z moich informacji wynika, że obaj trafili do szpitala. Jeden z nich znajduje się w stanie zagrożenia życia, natomiast drugi z poszkodowanych ucierpiał lżej i jego życie nie jest zagrożone. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku - przekazała nam Anna Wolak-Gromala, członek zespołu prasowego KMP Kraków.

PRZECZYTAJ: Kraków: Makabra na Mogilskiej. To 38-latek zginął na torowisku. Motorniczy nie zauważył potrącenia?

O zdarzeniu został powiadomiony prokurator. Na miejscu pracują również przedstawiciele nadzoru budowlanego i Państwowej Inspekcji Pracy. Sprawdzą oni, czy upadek dwóch mężczyzn z wiaduktu był wynikiem nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, czy też doszło do zaniedbań dotyczących bezpieczeństwa pracy. 

ZOBACZ: Kraków. Młoda kobieta potrącona przez samochód. Leżała na poboczu i czekała na pomoc

Sonda
Czy wiesz, jak udzielać pierwszej pomocy?
Makabra na ul. Mogilskiej w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE