Kraków: Prosto z lotniska trafili do aresztu. Nie wiedzieli, że są poszukiwani?

i

Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej Obaj zatrzymani byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości. Przestępcy nie stawili się do zakładu karnego, gdzie mieli odbyć zasądzone kary pozbawienia wolności.

Kraków: Prosto z lotniska trafili do aresztu. Nie wiedzieli, że są poszukiwani?

2022-07-07 10:01

Dwaj, poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości przestępcy zostali zatrzymani na lotnisku w Krakowie-Balicach. Obaj przylecieli do Polski z krajów zachodniej Europy. Wówczas okazało się, że podróżni powinni przebywać za kratkami, w związku z popełnionymi w przeszłości występkami. Obu czeka zaległa odsiadka.

Zatrzymania na lotnisku w Balicach. Wpadli dwaj, poszukiwani przestępcy

W ostatnim czasie funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na lotnisku w Krakowie-Balicach dwóch przestępców, którzy nie stawili się do odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności. Pierwszy z nich, 24-latek przyleciał do Polski z Holandii. Na sumienia miał przestępstwa narkotykowe, dlatego mundurowi zawieźli go wprost do aresztu śledczego w Krakowie. Młody mężczyzna spędzi w nim 187 dni. 

Dużo bogatszą kartotekę kryminalną miał zatrzymany 60-latek. Mężczyzna, który do Polski przyleciał z Norymbergii na swoim koncie uzbierał łącznie 130 dni zaległej odsiadki.

PRZECZYTAJ: Skandal w Libiążu! Wyrodny ojciec zostawił dzieci w lesie, bo nie chciały mu zdradzić prywatnych sekretów

Na liście grzechów 60-latka znalazło się między innymi: trzykrotne wywoływanie fałszywego alarmu, umieszczanie nieprzyzwoitych napisów w miejscach publicznych, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym pod wpływam alkoholu, łamanie przepisów prawa o ruchu drogowym oraz stosowanie gróźb karalnych.

60-latek został przekazany policjantom, którzy podjęli dalsze czynności w sprawie przestępcy unikającego kary.

ZOBACZ: Kraków. Jeden z księży z Azorów obściskiwał nastolatkę? Miał ich nagrać detektyw

Sonda
Czy obecnie w Polsce przestępczość jest większym problemem, niż w latach 90.?
Slalom totalnie pijanego Ukraińca na małopolskiej drodze. Wiózł 7-letniego syna!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE