Kraków: Bank Mleka w szpitalu położniczym. Matki mogą oddawać swój pokarm dla innych dzieci!

2019-03-25 17:55 Jakub Paduch
Małgorzata Kwiecińska, czyli honorowa 200 dawczyni w Banku Mleka
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Małgorzata Kwiecińska, czyli honorowa 200 dawczyni w Banku Mleka

W krakowskim Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym na Ujastku padł rekord. W tamtejszym Banku Mleka pojawiła się dwusetna mama, gotowa by oddać trochę swojego mleka dla będących pod opieką szpitala wcześniaków.

Prawie 1.300.000 mililitrów, i każda kropla jest jak lekarstwo. Do Szpitala Położniczo-Ginekologicznego na Ujastku w Krakowie przybyła 200 dawczyni mleka dla wcześniaków. Bank Mleka działa już od 3 lat i cieszy się rosnącą popularnością wśród mam, które mają nadmierną laktację po porodach. Honorowa dwusetna mama, Małgorzata Kwiecińska, tłumaczy jak to wygląda w praktyce.

- Otrzymujemy, my dawczynie, odpowiednie pojemniczki na to mleko, mrozimy je we własnych warunkach, a w momencie gdy się uzbiera określona liczba, z tego co pamiętam dwa litry, to wtedy dzwonimy i przyjeżdża kurier medyczny, który odbiera ten pokarm od nas i przywozi tutaj - mówi.

Zobacz koniecznie >>> Kurierzy rzucali paczkami klientów. InPost: zostali zwolnieni dyscyplinarnie [WIDEO]

Wcześniaki są szczególnie narażone na różne infekcje z powodu zaburzonej odporności, dlatego mleko matki jest tak ważne, bo jest na to lekarstwem.

- Pod kątem właśnie odżywienia, głównie my patrzymy na przewód pokarmowy i układ immunologiczny. Wszystkie te procesy mogą być w pewien sposób zaburzone. Trawienie, perystaltyka jelit, tutaj pokarm naturalny rzeczywiście jest dla tych dzieci wręcz zbawienny - mówi koordynatorka Banku Mleka Magdalena Jarosz.

Jedną z najważniejszych funkcji mleka matki dla niemowlęcia jest to, że chroni jelita przed szkodliwymi bakteriami.

Posłuchaj naszego materiału:

Zobacz koniecznie:

>>> Ruszył gigantyczny remont w Krakowie. Tak znika torowisko w ulicy Krakowskiej!

>>> Koniec żartów. Nauczyciele z Krakowa rozpoczynają głodówkę!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE