Kraków: Sąsiad pali w piecu węgiel, drewno lub śmieci? Możesz na niego donieść!

2019-09-06 7:13
Trwają wzmożone kontrole palenisk
Autor: materiały prasowe krakow.pl

Od 1 września nie można w Krakowie palić węglem ani drewnem. Od kilku dni trwają kontrole funkcjonariuszy straży miejskiej, którzy codziennie otrzymują zgłoszenia telefoniczne pod numerem alarmowym 986 lub za pomocą aplikacji Powietrze Kraków.

W związku z wejściem w życie uchwały, strażnicy rozpoczęli wzmożone kontrole. W poniedziałek, 2 września strażnicy patrolując rejon ul. Igołomskiej zauważyli dym nad jednym z zakładów produkcyjnych. W trakcie kontroli sprawca wykroczenia tłumaczył się, że zna przepisy, ale nie miał co zrobić z zalegającym fornirem i dlatego wrzucił go do pieca. Strażnicy podjęli decyzję o skierowaniu sprawy do sądu. Mężczyźnie grozi grzywna do 5 tys. zł.

Sąsiad pali w piecu?
Autor: krakow.pl

Z kolei we wtorek, 3 września otrzymaliśmy zgłoszenie, że nad ul. Romanowicza unosi się zapach spalanych odpadów. Wysłani na miejsce strażnicy zlokalizowali w niedalekim sąsiedztwie budynek z którego unosił się dym. Jak się okazało w atelier malarskim (w kominku) spalane były odpady. Za popełnione wykroczenie strażnicy nałożyli na sprawcę mandat karny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE