Kraków. Ściągali golasa z balkonu przy ulicy Poznańskiej. Nietypowa interwencja strażaków [WIDEO]

2021-05-24 12:13
Kraków. Ściągali golasa z balkonu przy ulicy Poznańskiej. Nietypowa interwencja strażaków
Autor: nikakika95/TikTok, Andrzej Rembowski/cc0/pixabay Dziwnie zachowujący się, roznegliżowany mężczyzna groził popełnieniem samobójstwa. Strażacy ściągnęli go z balkonu. Mężczyzna trafił na obserwację psychiatryczną.

Do nietypowej interwencji strażaków doszło w sobotę (22 maja) w bloku przy ulicy Poznańskiej w Krakowie. Na jednym z balkonów stał dziwnie zachowujący się, roznegliżowany mężczyzna, który groził popełnieniem samobójstwa. Zamknął on mieszkanie od środka i nie wpuszczał wezwanych na miejsce przedstawicieli służb. Z balkonu ściągnęli go strażacy, opuszczając się na liniach przymocowanych do wyższych kondygnacji budynku. Mężczyzna prawdopodobnie znajdował się pod wpływem środków odurzających. Został przewieziony na obserwację psychiatryczną.

Strażacy ściągnęli z balkonu dziwnie zachowującego się golasa

W sobotę (22 maja) strażacy przeprowadzili nietypową interwencję w bloku przy ulicy Poznańskiej w Krakowie. Na jednym z balkonów stał roznegliżowany mężczyzna w wieku ponad 30 lat. Groził on popełnieniem samobójstwa. Zaniepokojeni sąsiedzi wezwali na miejsce służby ratunkowe, jednak mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu i nie chciał wpuścić funkcjonariuszy do środka. Wtedy do akcji wkroczyli strażacy. Dwóch z nich opuściło się na linach przymocowanych do wyższych kondygnacji bloku i w ten sposób druhowie dotarli do balkonu zajmowanego przez desperata. Następnie go obezwładnili i przekazali policji, uniemożliwiając mężczyźnie spełnienie gróźb. Osobliwie zachowujący się golas prawdopodobnie znajdował się pod wpływem środków odurzających, które mogły mieć wpływ na jego zachowanie. Trzydziestokilkulatek trafił na obserwację psychiatryczną. Lekarze ocenią teraz stopień jego poczytalności. Nagranie tej interwencji strażackiej trafiło do internetu i wzbudziło ogromne emocje. Większość użytkowników sieci wyraża swój szacunek dla strażaków za przeprowadzenie brawurowej akcji. Brawami nagrodzili ich również zebrani pod blokiem sąsiedzi, którzy obserwowali działania ratownicze przypominające hollywoodzki film.

PRZECZYTAJ: W Krakowie trzech 19-latków bez powodu pobiło mężczyznę. Nie umieli wytłumaczyć swojego zachowania

- W sobotę po godz. 15.00 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące dziwnie zachowującego się mężczyzny, który przebywał na balkonie jednego z bloków przy ulicy Poznańskiej. Groził on odebraniem sobie życia. Na miejscu okazało się, że mężczyzna w wieku ponad 30 lat nie chce wpuścił do mieszkania przedstawicieli służb, dlatego strażacy opuścili się po linach i ściągnęli go z balkonu. Mężczyzna został następnie przekazany policji. Prawdopodobnie znajdował się po wpływem środków odurzających - powiedział mł. bryg. Sebastian Woźniak, rzecznik KM PSP w Krakowie.

ZOBACZ: Fala nowotworów zalewa służbę zdrowia. Onkolodzy: "Ludzie błagają o pomoc, mamy krytyczną sytuację"

Kraków. Ściągali golasa z balkonu przy ulicy Poznańskiej. Nietypowa interwencja strażaków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE